Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "İnsanların ölümlerine sebep olanlar insanlık suçu işlemektedir"

"İnsanların ölümlerine sebep olanlar insanlık suçu işlemektedir"

Bölgede yaşanan şiddet olaylarına tepki gösteren Gaziantep'teki STK'lar, insanların ölümlerine sebep olanların insanlık suçu işlediğini belirttiler.

Giriş Tarihi: 22 Aralık 2015 Salı 08:08

 

Gaziantep'te 19 STK'dan oluşan Gönüllü Kuruluşlar Platformu, son günlerde bölgede yaşanan şiddet olaylarını, yaptıkları basın açıklaması ile kınadı.

Bölgede yaşanan şiddet olaylarından en çok halkın mağdur olduğunun belirtildiği yazılı basın açıklamasında, huzursuzluk ortamının bir an önce son bulması istendi.

Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM) Kütüphanesi'nde yapılan basın açıklamasına platformu oluşturan 19 sivil toplum kuruluşunun temsilcileri katıldı. Platform adına açıklamayı Uğur Taşdemir okudu.

Taşdemir, açıklamasında, insanların ölümlerine sebep olan, bölgede korkuyu hâkim kılan, mal ve can güvenliğini tehdit edenlerin   insanlık suçu işlediğini vurguladı.

Bölgedeki çatışmalı ortamdan dolayı halkın göç etmek zorunda kaldığını belirten Taşdemir, “Özellikle Diyarbakır, Silopi, Nusaybin, Cizre’de yaşananlardan dolayı insanlar evlerini terk etmektedirler. Göçle birlikte yaşanan mağduriyetleri azaltma ve bilhassa ağır kış şartlarının sebep olacağı çocuk ve yaşlı ölümlerinin yaşanmaması için Gaziantep Gönüllü Kuruluşları olarak kardeşlerimizin mağduriyetini yüreklerimizde hissediyor ve paylaşıyoruz.”  ifadelerini kulandı.  (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Evlilik programlarındaki rezalet gündemden düşmüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com