Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "İnsanımızı zulüm çukurlarına mahkûm etmek istiyorlar"

"İnsanımızı zulüm çukurlarına mahkûm etmek istiyorlar"

​"Kudüs Şairi" Mehmet Akif İnan'ı anma programında bölgedeki olaylarla ilgili konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, birilerinin insanımızı zulüm çukurlarına mahkûm etmek istediğini söyledi.

Giriş Tarihi: 8 Ocak 2016 Cuma 12:44

Şanlıurfa Belediyesi Kültür Merkezi Mehmet Akif İnan Konferans Salonu’nda gerçekleşen programa Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Şanlıurfa Belediye Başkanları, İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Çeşitli İslami STK’lar katıldı.

Etkinlikte konuşan Ali Yalçın “Bugün bu bölgede birileri kazdıkları hendeklerle insanımızı, insanlığı zulüm çukurlarına mahkum etmek istiyor. Ancak, bugünün Mehmet Akif’leri buna izin vermeyecek, seyirci kalmayacak, ülkemizde ve bu bölgede yakılmak istenen terör ateşini mutlaka söndürecektir.” ifadelerini kullandı.

Çukur siyasetiyle yeni vesayet ortamlarının ortaya çıkarıldığını söyleyen Yalçın, “250 bin insan Sur’dan, Cizre’den, Nusaybin’den ve Silopi’den göç ederek yeni bir Kürt tecridi yaşanıyor ve bunu güya Kürt haklarını savunmak üzere kurduğunu iddia eden Marksist, Leninist, sosyalist bir yapı gerçekleştiriyor.” şeklinde konuştu.

Programda konuşan Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, “Mehmet Akif İnan ülkemiz ve Şanlıurfa için önemli bir değerdir. Onun ortaya koyduğu eserler, davası için verdiği mücadele herkes için önemli bir örnektir.” şeklinde konuştu.

Protokol konuşmalarının ardından “Mehmet Akif İnan’ın Hayatı, Düşüncesi, Mücadelesi, Eserleri” başlıklı panel yapıldı. Oturum Başkanlığını Eğitimci Yazar Hıdır Yıldırım’ın yaptığı panele konuşmacı olarak ise Akif İnan’ın öğrencileri 22 ve 23. dönem AK Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi ve Şair-Yazar Arif Altuntaş katıldı.

Program plaket töreni ve toplu fotoğraf çekimlerinin ardından son buldu. (Ramazan Casuk- İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com