Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem İnsan Hakları Savunucuları DBP'li belediyeyi kınadı

İnsan Hakları Savunucuları DBP'li belediyeyi kınadı

İnsan Hakları Savunucuları Derneği, Diyarbakır'da billboardlara Peygambere hakaret içerikli afişler asan DBP'li belediyeyi kınadı.

Giriş Tarihi: 18 Ekim 2015 Pazar 18:12
İnsan Hakları Savunucuları DBP'li belediyeyi kınadı

İnsan Hakları Savunucuları Derneği  Genel Başkanı Ali Akbaş, yaptığı açıklamayla Diyarbakır'da DBP’li belediye tarafından billboardlara Peygambere hakaret içerikli afişler asılmasını lanetledi.

Söz konusu eylemin, İslam peygamberine, İslam inancına, Müslümanlara karşı yapılan bir insan hakları ihlali ve ayrımcılık olduğunu belirten Akbaş, "Hiç kimsenin Müslüman profilini, çocuk tecavüzcüsü, cinsi sapık göstermeye hakkı yoktur. Tepkiler üzerine “yanlışlık oldu” diyerek olayı kapatmaya hakkı yoktur." ifadelerini kullandı.

PKK yöneticilerinin küçük yaşta dağa kaçırılan kızlarla çekilmiş fotoğraflarına atıfta bulunan Akbaş, HDP'ye seslenerek, "Neden bu çocuk tecavüzcüsü PKK baronlarına sesiniz çıkmıyor utanmadan sanki marifetmiş gibi internette boy boy fotolarını yayınlıyorlar. Neden HDP'li belediyelerin reklam panolarında, bu çocuk tecavüzcüsü PKK ağalarının resimleri altında, 'çocuk tecavüzcülüğüne hayır, çocuk gelin yoktur, tecavüzcü PKK ağaları vardır' sloganları!, 'yanlışlıkla'  yazarak !!, yayınlanmıyor !. Sizin derdiniz çocuk tecavüzcüleri ile değil, Müslümanlarla, İslam peygamberi ile." dedi.

Akbaş, dindar Kürt halkından oy alan HDP'nin, bu afiş skandalı ile gerçek yüzünü ortaya koyduğunu belirtti. 

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com