Advert
Advert
Advert

İnsan-Der'den bir ilk! Urfa'da Kitap Kafe Açtı

Şanlıurfa İnsan Eğitim ve Yardımlaşma Derneği (İnsan-Der) bir ilke imza atarak Haliliye ilçesi Yenişehir mahallesinde "İnsan-Der Kitap Kafe" adıyla bir kitap okuma salonu açtı.

İnsan-Der'den bir ilk! Urfa'da Kitap Kafe Açtı
İnsan-Der'den bir ilk! Urfa'da Kitap Kafe Açtı admin

Şanlıurfa'da bir ilk olan İnsan-Der Kitap Kafe'nin açılışına; Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun, Sivil Toplum İzleme Platformu Başkanı Faruk Akbaş, Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık, Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Keşküş, İl Milli eğitim Müdürlüğü Eğitim Uzmanı Mehmet Sarmış, KALEMDER Başkanı ve Doğu Batı Kardeşlik Platformu Doğu Sekreteryası Abdullah Göçmez, Gıda Toptancıları Dernek Başkanı Mehmet Emin Demirel, Çeşitli STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışın ardından açıklama yapan Şanlıurfa İnsan Eğitim ve Yardımlaşma Derneği (İnsan-Der) Başkanı Mustafa Kırıkçı açılışa katılan herkese treşekkür ettiğini belirterek; Spor Bakanlığı projesiyle Yenişehir İmamhatip Lisesinin arkasında böyle bir yer açtık. Burası gençleri buluşma noktası olacak. gençerimiz kitap noktasında buluşmasını sağlamak için böyle bir kafe açtık. Hatanın yedi günü kafemiz açık olacak. Öğlene yakın açılacak olan kafe gece saatlerine kadar açık kalacak. hemen hemen her gence hitap eden kitaplarımız mevcut. biz üzerimize düşeni yaptık. nezih bir mekan oluşturduk. bundan sonrası için geçlerimizi bu mekana ve kitap okumaya davet ediyorum" diye konuştu.


Böyle bir kitap kafe düşüncesinin iyi olduğunu söyleyen Sivil Toplum İzleme Platformu Başkanı Faruk Akbaş yaptığı açıklamada şunları söyledi; "Mustafa Kırıkçı başkanımın kaptanlığında faaliyete hazır hale getirilen, KİTAP KAFE nin açılışını yaptık. Çok iyi düşünülmüş,bir boşluğu dolduracak olan bu güzel proje içün tüm emeği geçenleri kutluyorum"

Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun Sivil Toplum İzleme Platformu Başkanı Faruk Akbaş Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Keşküş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Osman     2017-09-21 Urfamızın okuma açlığını giderecek olan bu projenin müsebbiblerini canıgönülden kutluyorum. Teşekkürler İnsan-der...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu