Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya İnşaatçılara yönelik URFA PROJELER adlı gazete yayına başladı

İnşaatçılara yönelik URFA PROJELER adlı gazete yayına başladı

İnşaat sektörüne hitab edecek ‘Aylık sektörel gazete’ URFA PROJELER ilk sayısıyla yayın hayatına başladı.

Giriş Tarihi: 15 Haziran 2013 Cumartesi 09:56
İnşaatçılara yönelik URFA PROJELER adlı gazete yayına başladı

Sektörde KUDAT ismiyle markalaşan, mimari tasarım, proje ve yapı malzemeleri ticaretiyle uzun yıllardır sektöre kendini kabul ettiren, Mahmut Kudat’ın sahibi olduğu URFA PROJELER, Mayıs - Haziran sayısıyla çıktı.
İnşaat dergisiyle de yayıncılık tecrübesi bulunan Mahmut Kudat, URFA PROJELER’le sayfalarında inşaat sektöründeki gelişmelere ışık tutuyor.


Sekiz sayfa, tamamı renkli ve kuşe kağıda basılı gazete sayfalarında Urfa’daki sektörel haber ve röpartajlara yer veriyor.


‘Konut fiyatında düşme beklentisi’ manşetiyle, Urfa’daki TOKİ ve belediye projelerine atıf yapılıyor. 20 Yıllık dönem içerisinde TOKİ’nin Şanlıurfa merkezde 3.240 adet konut ürettiğinin belirtildiği haberde, TOKİ’ye son bir yılda 40 binin üzerinde talep başvurusunun yapıldığı belirtiliyor.


Önümüzdeki günlerde inşaatına başlanılması beklenen TOKİ’nin 650 konutluk projesi ile Belediye’nin Maşuk ve Yenice’de gerçekleştirmek istediğini söylediği 1200 konutun Urfa’da kira ve daire fiyatlarına etki etmesinin beklendiği ifade ediliyor.


Urfa belediyesinin Engelliler Koordinasyon Merkezi projesi ve Yüzme havuzları ile ilgili belediye başkan yardımcılarının görüşlerine yer veriliyor..


11 Nisan Meydanı projesi ile ilgili tartışmalara da yer verilerek  “Betonlaşmaya hayır, yeşil alana evet” deniliyor.
Gazetedeki en dikkat çekici görüşler Şanlıurfa İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı İnş.Müh.Zeki Yıldırım ile yapılan röportajda yer alıyor.  Yıldırım, Urfa’nın plansız gecekondu mahallelerinin tamamı ve Bahçelievler, Bamyasuyu, Yenişehir’in büyük bir bölümü, Yeşildirek, Korukent ve Karaköprü beldesinin bir bölümünün afet riski altında olduğunu belirtiyor.. Şehrin eski yerleşim bölgesindeki yapıların %80’inin kaçak olarak inşa edildiğini belirten Yıldırım, hiçbir mühendislik hizmeti alınmayan bu yapıların deprem açısından da son derece ciddi risk altında olduğunu söylüyor.


Şanlıurfa’daki yapı denetim uygulamaları konusunda da “Yapı denetimi sağlıklı bir biçimde yapılamamakta. Çoğunlukla yapı üreticisinin isteği doğrultusunda sürdürülmektedir. Denetim hizmeti sahada değil sadece kağıt üzerinde resmi prosüdürlerin yerine getirilmesi pozisyonuna gelmiştir”
Daha güzel ve gelişmiş bir Şanlıurfa’ya ciddi katkılar sunacağına inandığımız URFA PROJELER’e, yayın hayatında başarılar diliyoruz.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Gazetecilerden Siverek Kaymakamı Demirel’e ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com