Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİNDEN LİMAK ÇİMENTO’YA GEZİ

İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİNDEN LİMAK ÇİMENTO’YA GEZİ

Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği tarafından, öğrencilerin ders uygulamalarını yerinde görmek ve mesleki becerilerini artırmak amacıyla Limak İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ’ye gezi düzenlendi.

Giriş Tarihi: 31 Aralık 2015 Perşembe 13:56
İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİNDEN LİMAK ÇİMENTO’YA GEZİBölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Sarıışık gözetiminde 30 öğrencinin katıldığı Limak İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. bünyesinde bulunan Limak Şanlıurfa Çimento üretim tesislerini gezen öğrencilere pratik bilgiler verildi.
Fabrikanın teknik ve idari sorumluları gözetiminde 2. sınıfta okutulan Malzeme Bilimi dersinin içeriğinde bulunan konuların teorik uygulamalarını yerinde görmek, çimento türleri, çimento ham maddeleri, çimento sanayinde kullanılan kimyasal maddelerin değerlendirmesi, birçok temel sektöre hammadde sağlanması aşamalarını görmeleri, çeşitli pratik notlar almaları ve teorik bilgilerini pekiştirmesi için yapılan gezi, öğrencilere, derslerini pratikte görme şansı verdi.
Limak Şanlıurfa Çimento çalışanlarından Üretim Mühendisi Samet Sözal, Çevre, İş Güvenliği ve Atık Şefi Sercan Aygüler ve Personel Uzmanı Furkan Bulut gezide, genç mühendis adaylarına eşlik ettiler.
Prof. Sarıışık gezi hakkında yaptığı açıklamada; “ Limak Şanlıurfa Çimentoyu üniversitemize davet ederek işbirliği içinde hareket edilmesi gerektiğini belirttik. Bu gezide emeği geçen herkese ve gezinin planlanması aşamasından, ziyaretçi kafilemizin kabul görmesine, tesis alanlarının dolaşılmasında gösterilen alakadan dolayı, Genel Müdür Alican Marangoz ve Genel Müdür Yrd. Uğur Çalı olmak üzere tüm yönetim kadrosuna, yardımcı personel ve sorumlulara teşekkür ederim. Gezinin, mühendis adayları olan gençlerimize mesleki beceri kazandırmaya yönelik bu gibi etkinliklerdeki işbirliğinin, inşaat sektöründe faaliyet gösteren kendini kanıtlamış diğer firmalara da örnek olmasını temenni ederim” dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com