Advert
Advert
Advert

İnşaat Mühendisleri Odası Belediye Başkan adayını açıkladı

Şanlıurfa İnşaat Mühendisleri Odası Şanlıurfa Büyükşehir ve Merkez İlçe Belediye Başkanları hakkında açıklama yaptı. İşte Odanın istediği başkan adayı profili...

İnşaat Mühendisleri Odası Belediye Başkan adayını açıkladı
İnşaat Mühendisleri Odası Belediye Başkan adayını açıkladı

Şanlıurfa İnşaat Mühendisleri Odası başkanı Zeki Yıldırım yaptığı açıklamada; “Son günlerde özellikle yaklaşan yerel seçimler öncesinde çeşitli siyasi partilerden Belediye Başkanlığı görevine talip olmuş aday adayları Odamıza ziyarette bulunmuş, kentimizle ilgili projelerini, fikirlerini bizimle paylaşmış ve İnşaat Mühendisleri Odası olarak Kurumumuzun yerel yönetimlerle ilgili görüş ve önerilerimizi ve özellikle Belediye politikaları ile ilgili görüşlerimizi almışlardır.

Kentimiz için hayati önem taşıyan Belediye Başkanlığı görevine talip olmuş kıymetli insanların odamızı ziyareti, fikirlerimizden istifade etme istekleri elbette bizim için çok kıymetlidir ve bizi ziyadesiyle memnun etmiştir. Ancak; bu ziyaretler çeşitli yerel medya kuruluşlarında maksadını aşacak nitelikte haberleştirilmiş ve sanki İnşaat Mühendisleri Odası herhangi bir siyasi partinin yada herhangi bir Belediye Başkan Aday Adayının ferdi olarak destekçisiymiş gibi lanse edilmeye çalışılmıştır. Bu durum gerçek dışıdır. İnşaat Mühendisleri odası hiçbir zaman böyle bir tutum içerisinde olmamıştır ve olmayacaktır.

Gerçek olan Şudur ki;

İnşaat Mühendisleri Odası geçmişte olduğu gibi bugünde ve gelecekte de yerel yönetimler konusunda kentimizi öz değerlerinden koparmadan, şimdiki konumundan daha ileri konumlara taşıyacak projeleri üreten, kentimizi bir beton yığını haline getirmektense (11 nisan stat alanını betonlaştırma politikaları gibi) tarihi ve kültürel mirasımız olan yapılarımızı ve yerlerimizi  aslına uygun yenileyip koruyacak, çağdaş şehircilik normlarına uygun şehircilik anlayışına sahip, demokrat, ilerici, vizyon sahibi, halkın tüm kesimlerini kucaklayacak ve tüm kesimlerce kabul görecek bir Belediye Başkanının ve Belediye yönetiminin hangi siyasi partiden veya düşünceden olursa olsun gerek projeleriyle, gerek teknik desteğiyle ve gerekse fikirleriyle destekçisi olacaktır” denildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu