Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya İngiltere Filistin'i devlet olarak tanıdı

İngiltere Filistin'i devlet olarak tanıdı

İngiliz Parlamentosu'nun alt kanadı Avam Kamarası, Filistin'in devlet olarak tanınmasına ilişkin önergeyi kabul etti. Devletleri tanıma kararının hükümete ait olduğu İngiltere'de, bu kararın hükümeti baskı altına alması bekleniyor.

Giriş Tarihi: 14 Ekim 2014 Salı 09:30
İngiltere Filistin'i devlet olarak tanıdı

LONDRA - Muhalefetteki İşçi Partisi'nin Filistin'in Dostları Grubu Başkanı Grahame Morris tarafından hazırlanan Filistin'in devlet olarak tanınmasına ilişkin önerge, İngiliz Parlamentosu'nun alt kanadı Avam Kamarası'nda 12 ret oyuna karşılık 274 oyla kabul edildi.

Devletleri tanıma yetkisinin hükümete ait olduğu İngiltere'de, bu kararın bağlayıcılığı olmasa da hükümeti baskı altına alması bekleniyor.

"Parlamento, hükümetin İsrail devletinin yanı sıra Filistin devletinin tanınması gerektiğine de inanıyor" başlıklı önerge, 4 saat süren görüşmelerin ardından oylandı. İngiltere Başbakanı David Cameron ile koalisyon hükümetini oluşturan Muhafazakar ile Liberal Demokrat Partilerin bakanlarının çekimser kaldığı oylamada önerge12 ret oyuna karşılık 274 oyla kabul edildi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com