Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem İngilizce Yarışmasının Birincisi Anadolu Lisesi

İngilizce Yarışmasının Birincisi Anadolu Lisesi

Sosyal Bilimler Lisesi tarafından düzenlen Liseler arası İngilizce Bilgi Yarışması finali DSİ konferans salonunda yapıldı.

Giriş Tarihi: 31 Mayıs 2012 Perşembe 15:38
İngilizce Yarışmasının Birincisi Anadolu Lisesi
Şanlıurfa merkezindeki 20 lisenin katıldığı bilgi yarışması 3 gün boyunca büyük çekişmeye sahne oldu. Liseler arası İngilizce Bilgi Yarışması finaline Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Aziz Çiftçi, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan liseler arası İngilizce bilgi yarışması öncesinde Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Aziz Çiftçi bir konuşma yaparak, “ Neden İngilizce yarışması” derseniz, bilim dili olan İngilizcenin hayatımızın merkezinde olması,İngilizcenin gündemde olması, önemsenmesi ve ülkemiz adına gelişmesi adına yaygınlaşması adına böyle bir etkinlik gerçekleştirdik.Bu etkinlik Türkiye’de ikinci defa olarak yapılıyor olması önemlidir.Birincisi Kocaeli’nde yapılmıştı ikincisi Şanlıurfa’mızda yapılıyor şu anda. Sağ olsun İngilizce öğretmenlerimiz böyle bir etkinliğe imza attılar. Toplam 20 okulumuz katıldı, İngilizce bilgi yarışmasına bu 20 okuldan 4 okulumuz bugün finalde yarışacaklar.Şimdiden finalde yarışacak okullarımıza başarılar diliyor ve inadına İngilizce diyorum.” dedi.   

Liseler arası İngilizce Bilgi Yarışması finaline Özel Murat Lisesi, Gap Kız Anadolu Lisesi, Karaköprü Anadolu Lisesi, Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi arasında yapıldı.

Toplam 15 sorunun sonunda;
1-Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi
2- Özel Murat Anadolu Lisesi
3- Gap Kız Anadolu Lisesi
4- Karaköprü Anadolu Lisesi oldular.

Dereceye giren okullara madalya ve plaketlerini Sosyal bilimler Lisesi Müdürü Aziz Çiftçi ile diğer katılımcılar verdi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Düğün magandaları bu kez damadı vurdu, damat öldü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com