Reklamı Geç
Advert
Advert

İngilizce Yarışmasının Birincisi Anadolu Lisesi

Sosyal Bilimler Lisesi tarafından düzenlen Liseler arası İngilizce Bilgi Yarışması finali DSİ konferans salonunda yapıldı.

İngilizce Yarışmasının Birincisi Anadolu Lisesi
İngilizce Yarışmasının Birincisi Anadolu Lisesi
Şanlıurfa merkezindeki 20 lisenin katıldığı bilgi yarışması 3 gün boyunca büyük çekişmeye sahne oldu. Liseler arası İngilizce Bilgi Yarışması finaline Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Aziz Çiftçi, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan liseler arası İngilizce bilgi yarışması öncesinde Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Aziz Çiftçi bir konuşma yaparak, “ Neden İngilizce yarışması” derseniz, bilim dili olan İngilizcenin hayatımızın merkezinde olması,İngilizcenin gündemde olması, önemsenmesi ve ülkemiz adına gelişmesi adına yaygınlaşması adına böyle bir etkinlik gerçekleştirdik.Bu etkinlik Türkiye’de ikinci defa olarak yapılıyor olması önemlidir.Birincisi Kocaeli’nde yapılmıştı ikincisi Şanlıurfa’mızda yapılıyor şu anda. Sağ olsun İngilizce öğretmenlerimiz böyle bir etkinliğe imza attılar. Toplam 20 okulumuz katıldı, İngilizce bilgi yarışmasına bu 20 okuldan 4 okulumuz bugün finalde yarışacaklar.Şimdiden finalde yarışacak okullarımıza başarılar diliyor ve inadına İngilizce diyorum.” dedi.   

Liseler arası İngilizce Bilgi Yarışması finaline Özel Murat Lisesi, Gap Kız Anadolu Lisesi, Karaköprü Anadolu Lisesi, Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi arasında yapıldı.

Toplam 15 sorunun sonunda;
1-Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi
2- Özel Murat Anadolu Lisesi
3- Gap Kız Anadolu Lisesi
4- Karaköprü Anadolu Lisesi oldular.

Dereceye giren okullara madalya ve plaketlerini Sosyal bilimler Lisesi Müdürü Aziz Çiftçi ile diğer katılımcılar verdi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son Dakika haberi!  Binlerce polis açığa alındı
Son Dakika haberi! Binlerce polis açığa alındı
1. Uluslararası GAP Entegre Vektör Mücadelesi Kongresi Başladı
1. Uluslararası GAP Entegre Vektör Mücadelesi Kongresi Başladı