Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem İnançlı kişiler daha muhafazakar değilmiş!

İnançlı kişiler daha muhafazakar değilmiş!

İngiliz The Observer gazetesinin yaptığı bir kamuoyu araştırması ilginç sonuçlar ortaya koyarken, bir ezberi de bozdu. Araştırma yaygın görüşün aksine dini inançları güçlü kişilerin yabancılar ve eşitlik konularında çok daha eşitlikçi bir tavır içinde olduklarını gösteriyor. Araştırma inançlı lişilerin daha muhafazakar olduğu yönündeki yaygın görüşü de çürüttü.

Giriş Tarihi: 10 Nisan 2012 Salı 14:15
İnançlı kişiler daha muhafazakar değilmiş!
İngiliz The Observer gazetesinin yaptığı bir kamuoyu araştırması ilginç sonuçlar ortaya koyarken, bir ezberi de bozdu. Araştırma yaygın görüşün aksine dini inançları güçlü kişilerin yabancılar ve eşitlik konularında çok daha eşitlikçi bir tavır içinde olduklarını gösteriyor. Araştırma yaygın görüşün aksine dini inançları güçlü kişilerin yabancılar ve eşitlik konularında çok daha eşitlikçi bir tavır içinde olduklarını gösteriyor. İngiliz The Observer gazetesinin yaptığı bir araştırma inançlı kişilerin daha muhafazakâr olduğu yönündeki yaygın inanışı çürütüyor. Dini inançları güçlü kişilerin yabancılar, göç ve eşitlik gibi konularda daha eşitlikçi bir tavır sergiledikleri görülüyor. İnançlı vatandaşlar siyasetle yakından ilgilendiklerini, imza toplama ya da gösteriye katılma gibi siyasi eylemlere katıldıklarını belirtiyor. Bu kişilerin yüzde 55'i kendilerini sol yelpazede konumlandırıyor. Örnek olarak Londra'da gelir dağılımındaki adaletsizliği protesto etmek için St.Paul Katedrali önünde başlayan "Londra'yı İşgal Hareketi"ne destek veren Canterbury Başpiskoposu Rowan Williams gösteriliyor. Anglikan Kilisesi'nin en üst düzey yetkilisi olan Williams, protestocuların gündeme getirdikleri toplumsal sorunların tartışılması gerektiğini söylemişti. Araştırmaya göre, serbest piyasa ekonomisine pek sıcak bakmayan inançlı kişiler, herkesin mutluluğu ilkesi üzerine kurulu dini, ilerici içeriğe sahip bir yapı olarak görüyor.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Arazi sorununu Ankara’ya taşıdılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com