Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem 'İnanç ve ibadetlere saldırmanın hiçbir akli, ahlaki açıklaması olamaz'

'İnanç ve ibadetlere saldırmanın hiçbir akli, ahlaki açıklaması olamaz'

ODTÜ'de namaz kılan öğrencilere yönelik yapılan saldırıyı kınayan Memur-Sen Bursa İl Temsilciliği, inanç ve ibadetlere saldırmanın hiçbir akli, ahlaki açıklamasının olmadığını söyledi.

Giriş Tarihi: 24 Aralık 2015 Perşembe 18:40
'İnanç ve ibadetlere saldırmanın hiçbir akli, ahlaki açıklaması olamaz'

ODTÜ’de namaz kılan öğrencilere yönelik yapılan saldırılara bir kınama da Memur-Sen Bursa İl Temsilciliği’nden geldi.

Memur-Sen Bursa İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 Nolu Şube Başkanı Numan Şeker, sendika binasında yaptığı basın açıklaması ile ODTÜ’de namaz kılan öğrencilere saldıran grupları kınadı. Şeker, inanç ve ibadetlere saldırmanın hiçbir akli, ahlaki açıklamasının olmadığını söyledi.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin (ODTÜ) yine utanç verici bir olaya sahne olduğunu belirten Şeker, “İnsan hak ve özgürlüklerini dokunulmaz değerler olarak benimsemiş bir sendika olarak, doğrudan insanımızın inanç ve ibadet özgürlüğünü hedef alan saldırıyı, ideolojik vandallığı da aşan bir çirkinlik, çirkeflik olarak değerlendiriyor ve kınıyoruz.” dedi.

“Tedbirlerin alınmaması düşündürücüdür”

ODTÜ’de ortaya çıkan görüntünün gelecek adına kendilerini endişelendirdiğini vurgulayan Şeker, “Özgürlüklerin en geniş ve rahat bir şekilde yaşanması gereken bilim yuvalarında meydana gelen özgürlük karşıtı girişimlere; hoşgörüsüz, tahammülsüz tavırlara, insan hayatını hedef alan saldırılara yönelik tedbirlerin alınmaması düşündürücüdür.” diye konuştu.

“Hukuki yollara başvuracağız”

“Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 Nolu Şubesi olarak, öğrenci görünümlü Vandallar hakkında gerekenin yapılması için YÖK Başkanlığı’na ve hukuki yollara başvuracağız.” diyen Şeker, sözlerini şu cümlelerle tamamladı: “Baskının olmadığı, kişisel hakların istismar edilmediği, herkesin inancının gereğini özgürce, hiçbir baskıya, şiddete maruz kalmadan yerine getirdiği bir üniversite en büyük temennimizdir. Bir kez daha her türlü şiddeti kınıyor, ilgilileri bilimin ve barışın gerektirdiği sorumluluklarının gereğini yapmaya, gençlerimizi sağduyuya, saygıya davet ediyoruz.” (Zeki Aras - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Viranşehir'deki saldırının emrini o terörist vermiş

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com