Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim İmam Hatip'i tercih eden başarılı öğrencilere bisiklet hediye edildi

İmam Hatip'i tercih eden başarılı öğrencilere bisiklet hediye edildi

​Mardin'in Midyat ilçesinde İmam Hatip ortaokuluna kayıt yapanlara hediye sözü verilen 3 başarılı öğrenciye bisiklet hediye edildi.

Giriş Tarihi: 25 Kasım 2015 Çarşamba 17:20
İmam Hatip'i tercih eden başarılı öğrencilere bisiklet hediye edildi

Midyat’ın Gölcük Mahallesi’nde 3 yıl önce eğitim-öğretime başlayan Mustafa Kemal İmam Hatip Ortaokulu, 2015-2016 Eğitim-Öğretim dönemi için 4’üncü sınıfı 98 puanla bitirip okullarına kayıt yaptıran öğrencilere hediye sözü vermişti. Bu puanı alarak kayıt yaptıran Mahmut Avran, Muhammed Aykat ve Zeynep Dilek’e okul bahçesinde düzenlenen törenle birer bisiklet hediye edildi.

Okul bahçesinde yapılan ödül töreninde bir açıklama yapan  Okul Müdürü Mehmet Aksoy, amaçlarının  öğrencilerin ve velilerin İmam Hatip’e ilgilerini artırmak olduğunu ifade ederek hediyelerin okul idaresi ve öğretmenlerin katkısıyla alındığını belirtti.


Okula yeni kayıt yaptıran öğrencilere verdikleri sözü yerine getirmenin sevincini yaşadıklarını belirten Aksoy sözlerine şöyle devam etti: “Hem öğrencilerimizin hem de velilerinin okulumuzu tercih etmesinden dolayı mutluyuz. Okul yönetimi olarak 4’üncü sınıfı bitirme notu 98 ve üzeri olan ve bize kayıt yaptıran öğrencilere bisiklet hediye edeceğimizin sözünü vermiştik. Bugün bu sözümüzü yerine getirmenin sevincini yaşıyoruz. Yüksek puanlı öğrencilerin okulumuzu tercih etmeleri bizi ayrıca gururlandırmaktadır. Amacımız öğrencileri eğitim ve öğretim hayatlarında başarılı olmaları için destek ve diğer öğrencilerimizi bir nebze de olsa çalışmaları için teşvik etmektir. Bu çocuklarımıza bundan sonra ki hayatlarında da bu başarılarını sürdürerek yararlı bireyler olacaklarına inancımız tamdır.”

Hediye almaya hak kazanan 5’inci sınıf öğrencisi Muhammed Aykat’ın velisi Murat Aykat, okul yöneticilerine ve öğretmenlerine teşekkür ederek, “Her başarılı öğrencinin arkasında başarılı öğretmen ve yöneticiler vardır. Bu nedenle değerli okul yöneticilerimiz ve öğretmenlerimizin bu  hasassiyetlerini takdir ediyorum. Öğrencileri okula motive etme açısından bu tür ödüllendirmelerin önemli olduğunu düşünüyorum.” dedi. (Süleyman Tunç- İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan MYO’da Eğitim ve Motivasyon Konulu Konferans

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com