Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Tekno Bilim İmam Hatip öğrencilerine uygulamalı 'Ahiret Bilinci' eğitimi

İmam Hatip öğrencilerine uygulamalı 'Ahiret Bilinci' eğitimi

Adanalı Din Kültürü Öğretmeni derslerinde işlediği 'Ahirete İman, Kıyamet ve Yeniden Dirilme' konularını konuyu tam kavramaları için, öğrencileri ile birlikte topluca mezarlığı ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 9 Aralık 2015 Çarşamba 10:12
İmam Hatip öğrencilerine uygulamalı 'Ahiret Bilinci' eğitimi

Adana’nın Sarıçam ilçesine bağlı Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu 7-E Sınıfı Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi öğretmeni Yaşar Çıraklı, öğrencilerini yakınlardaki Buruk Mezarlığı’na götürerek “Ahirete İman, Kıyamet ve Yeniden Dirilme” konulu dersini burada işledi.

 “Mezarlık Adabı ve Mezar Hakkında Yanlış Anlayışlar" konularında bilgiler veren Çıraklı,  öğrencilerine, musalla taşı ve yunak taşını gösterip mezarlığı gezdirdi. Mezarlıkta işlediği dersinde; ölümün bir yok oluş ve bitiş noktası olmadığına vurgu yapan Çıraklı, bu dünyada Allah’ın rızasına göre yaşamış insanları ahirette cennetlerin beklediğini söyledi. Her nefsin mutlaka ölümü tadacağını ve kabire gireceğini ifade eden Çıraklı, asıl yurdun dünya değil ahiret  olduğunu vurguladı.

Mezarlıkta görülen uygulamalı “Ahiret Bilinci” eğitiminden memnun kaldıklarını belirten öğrenciler, mezarlıkta yatan Müslümanlara da dua edip Fatiha okuduklarını ifade ettiler.

Öğrencileriyle gerçekleştirdikleri mezarlık gezisinden çok faydalı sonuçlar aldıklarını belirten Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi öğretmeni Yaşar Çıraklı, böylece öğrencilerine ölüm ve ahireti hatırlatmayı amaçladığını dile getirdi. (Ayhan Kaya-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com