Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset İlkokul mezunu da bakan yardıcısı olabilecek

İlkokul mezunu da bakan yardıcısı olabilecek

Giriş Tarihi: 9 Haziran 2011 Perşembe 06:08
İlkokul mezunu da bakan yardıcısı olabilecek

Bakanlar Kurulu'ndaki yapılanmayla Türkiye bakan yardımcısı unvanıyla tanışacak. Özel sektörden de atanabilecek bakan yardımcıları müsteşarın üzerinde olacak.

Başbakan Tayyip Erdoğan, 12 Haziran seçimlerinden sonra kurulacak yeni hükümetin Bakanlar Kurulu'nda yapılan değişiklikleri basın toplantısıyla açıkladı.

Yeni Bakanlar Kurulu'nda Başbakan dahil 25 üye olacak. Devlet bakanlıkları kaldırılırken, yeni kabinede 6 yeni bakanlık kurulacak.

Yeni dönemde reform niteliğinde bir değişiklik de olacak. Yeni kabinede bakan yardımcılığı görevi olacak.

Her bakanla müsteşar arasında bir bakan yardımcısı olacak. İcracı bakanların her birine birer bakan yardımcısı atanacak. Bir başka deyişle 20 bakan yardımcısı atanacak.

MİLLETVEKİLLERİ OLAMAYACAK
Bakan yardımcıların milletvekilleri dışından atama yoluyla görevlendirilecek. Bu yardımcılar hükümetle gelecek, hükümetle gidecek.

ÖZEL SEKTÖRDEN ATANABİLECEK
Bakan yardımcıları işlerinin uzmanı, sektörü bilen, bakanlık faaliyetlerinin daha verimli yürütülmesini sağlayacak kişilerden seçilecek. Özel sektörden de atama yapılabilecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Osman Baydemir HDP’nin yeni parti sözcüsü oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com