Advert
Advert
Advert

İlk sahur sofrası Rabia Meydanında kuruldu

Haliliye Belediyesi, geleneksel hale getirdiği Ramazan Sofralarının bu yıl 4’üncüsünü kurdu. İlk sahuru kurulan sofraya gelen vatandaşlarla birlikte yapan Başkan Fevzi Demirkol, “Her akşam meydanda iftar, her gece de sahurumuz var” dedi.

İlk sahur sofrası Rabia Meydanında kuruldu
İlk sahur sofrası Rabia Meydanında kuruldu admin
Haberin videosu için tıklayın!

 

Haliliye Belediyesi, geleneksel hale getirdiği Ramazan Sofralarını, ilk sahurla birlikte bu yıl dördüncü kez kurdu. Rabia Meydanındaki sahur sofrasına katılım yoğun olurken, Başkan Fevzi Demirkol’da ilk sahuru her yıl olduğu gibi bu yılda vatandaşlar birlikte yaptı. Sahur sofrasına gelen tüm vatandaşlarla görüşerek, yemek ikramlarını dağıtan Başkan Demirkol, Ramazanı tebrik etti.

Her gece sahur sofrası, akşamları ise iftar sofrasını kuracaklarını hatırlatan Başkan Demirkol, vatandaşları kuracakları sofralara davet ettiği açıklamasında şunları kaydetti:
“Mübarek Ramazan Ayının ilk sahurunu halkımızla birlikte idrak ettik. Meydanda daha önceki üç yılda olduğu gibi bu sene de sahurumuz ve iftarımız devam edecektir. Bizi dördüncü yılımızda Ramazan’a kavuşturan Cenab-ı Hakk’a hamt ediyoruz. Halkımızın, milletimizin tüm ibadetlerinin Allah katında kabul görmesini temenni ediyoruz. Bizi Ramazan’a kavuşturan Cenab-ı Hakk, inşallah sağlıkla, mutlulukla bayrama kavuştursun temennisinde, duasında bulunuyoruz. Tüm halkımızın Allah ibadetlerini kabul eylesin. Muhtaç olsun olmasın, tüm vatandaşlarımızı bu sofralarımıza bekliyoruz. Her akşam meydanda iftar, her gece de sahurumuz var. Muhtaç olanların iaşesini temin etmek ve ihtiyacını temin etmek için teşrif etsinler, şeref misafirlerimizlerdir. Muhtaç olmayanlarda bu soframıza teşrif ederlerse, buradaki manevi havayı ve ayrıca Cenab-ı Hakk’ın bize vermiş olduğu nimetlere hep birlikte hamt etmeyi temenni ediyoruz.”

Sahur programına katılan vatandaşlar ise uygulamadan memnun olduklarını dile getirerek, Haliliye Belediyesine ve Başkan Fevzi Demirkol’a teşekkür ettiler. 

Haliliye Belediyesi ilk sahur haliliye belediye rabia meydanı sahur
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir