Advert
Advert
Advert

İlk Öncüler eşleri eğitiyor

İlk Öncüler eşleri eğitiyor
İlk Öncüler eşleri eğitiyor

İlk Öncüler Derneği karı-kocalara yönelik düzenlediği eğitim toplantılarına Cumartesi günü Hacı Bekir Sofrası toplantı salonunda düzenledikleri 5.cisi ile sürdürdüler.

 

Kuran-ı Kerim okunarak başlanan programa Eğitimci Halil Atalay’ın slayt sunumu ile program başladı. Slayt sunumunun ardından ailenin önemi ve eşlerin sorumluluklarını ele aldı. Program hakkında dernek Başkanı Perihan Taylı bilgi verdi.

 

Hedeflerinin aile kurumunun gerçek anlamı ile görevlerini yapan birer bilinçli eş olmalarına yardımcı olduğunu belirten İlk Öncüler Derneği Başkanı Perihan Taylı; “Eğitim ailede başlar. Bilinçli bir anne ve babanın çocukları da bilinçli olur. Böylece bilinçli, duyarlı bir toplum oluşur. Bu nedenle 50 evli çift, yaklaşık 50 de nişanlıları ve evlenme çağında olan gençlere yönelik ayda bir, İl dışından davet ettiğimiz uzmanlar tarafından eğitim semineri veriyoruz” dedi.

 

Her ayın son haftasındaki Cumartesi akşamları düzenledikleri eğitim seminerine, bu ay Ribat Vakfı eğitmenlerinden Halil Atalay’ı davet ettiklerini belirten Perihan Taylı; “33 şehirde başlattığımız aile eğitimini 3 yıl olarak planladık. Birinci yılında ana konularımız Aile ve Eşler, ikinci yılımızda Ailede çocuk ve üçüncü yılımızda ise genel olarak aile sorunları ve çözümlerini ele alıyoruz. İlk yılımızın 5.ci ayındayız, bu ailelerimiz gelecek yıl ikinci konuları işleyecekler. Gelecek yıl yeni aileler için ise yeniden bir program düzenleyeceğiz” dedi.

 

Eğitime katılan eşleri belirlemeden önce duyuru yaptıklarını ifade eden Başkan Taylı; “Buraya gelmek isteyen eşlerle görüşüyoruz ve her ay düzenli olarak gelmelerini sağlıyoruz” dedi.

 

İlk Öncüler Derneği Başkanı Perihan Taylı; “bilindiği gibi her şey aileden başlar. Sağlıklı, bilinçli, saygılı, maneviyatı yüksek, Allah korkusunu bilen, alışverişte dürüst olan velhasıl insani değerleri bilen ve taşıyan bir toplum için en küçük mektep olan “aile mekteplerini” birer eğitim yuvasına dönüştürmek lazım. Bunu yapmak için ise eğitimli anne-baba gerekir. Bu yüzden aile kavramına ve misyonuna büyük önem veriyoruz” dedi.

Ömer ASLAN /  www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle