Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "İlk kıblemiz olan Mescid-i Aksa'nın işgali kabul edilemez"

"İlk kıblemiz olan Mescid-i Aksa'nın işgali kabul edilemez"

Siyonist İsrail askerlerinin Müslümanların 3.Mukaddes mekanı ve ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa'ya yaptığı saldırıyı Gaziantep'teki STK'lar sert bir dille kınadı.

Giriş Tarihi: 7 Kasım 2014 Cuma 06:27

 Gaziantep`te 21 Sivil Toplum Kuruluşu tarafından oluşturulan Gaziantep Gönüllü Kuruluşlar Platformu terör rejimi İsrail`in Müslümanların 3.Mukadde mekanı ve ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa'ya yaptığı saldırıyı yaptığı basın açıklamasıyla kınadı.


Erdemliler Cemiyeti Derneği binasında yapılan basın açıklamasında, İsrail’in İslam coğrafyasının parçalanmışlığından, Müslümanların sessizliğinden, Müslüman halkların başındaki liderlerin İslam ülkelerinde yapılanlara kayıtsız kalmasından dolayı cesaretlendiği vurgulandı.

Basın açıklamasını Gaziantep Gönüllü Kuruluşlar Platformu adına Erdemliler Cemiyeti Derneği Başkan yardımcısı Arif Elmasçı okudu.
Elmasçı açıklamasında, “İslam coğrafyasındaki terör olaylarının her birinde parmağı olan işgalci İsrail, Müslümanları kışkırtmaya yönelik aşağılık davranışlarına devam ediyor.

“İsrail’in kurulduğundan beri izlediği politika asla değişmemiştir”
 

Halkımız ve bütün insanlık bilmeli ki bu bölgede akan bütün kanın, bütün iç savaşların ve bütün terör olaylarının arkasında doğrudan ya da dolaylı olarak İsrail vardır. Siyonist İsrail yönetimi bütün İslam ülkelerini ve bütün dünyayı ateşe vermekten kaçınmayacak kadar sapkın bir inanca sahiptir. İsrail’in kurulduğundan beri izlediği politika asla değişmemiştir. İsrail, Türkiye’ye ait toprakların da içinde bulunduğu geniş bir coğrafyayı kendi kutsal ülkesi olarak görmekte ve buraları ele geçirebilmek için her türlü yönteme başvurmaktadır. Bugün başta Filistin’de olmak üzere; Suriye’de, Mısır’da,  Doğu Türkistan’da Myanmar’da zalimlere karşı İslami kimlikleriyle onurla mücadele eden Müslüman kardeşlerimize direnişlerinde yalnız olmadıklarını ve “Müslümanlar ancak kardeştirler” ayetini ete kemiğe büründürdüğümüzü haykırmak için toplandık.”ifadelerini kullandı

 

Terör örgütü İsrail’in yaklaşık bir haftadır Mescid-i Aksa ile ilgili kışkırtmaya yönelik yaklaşımlarının Filistin’de kan dökmeye yönelik bir çaba olduğunu belirten Elmasçı, “Maalesef uluslararası camiada devlet vasfı taşıyan ve gerçekte bir terör örgütü gibi davranan İsrail’in silahlı unsurları, ayaklarındaki kirli postallarla Mescid-i Aksa’ya girdiler. Aynı kirli postallarla Kıble Camii’nin içinde terör estiren bu silahlı unsurlar camide bulunan Kur’an-ı Kerimleri yerlere attılar, üzerlerinde gezindiler. Cami içindeki Müslümanları tartakladılar.  Dışarıda olayları protesto eden Müslümanların üzerine ses bombası, gaz bombası ve plastik mermi ile saldırdılar. Çıkan çatışmada birçok kardeşimiz yaralandı. İsrail küstahça tüm kutsal değerlerimize saldırarak Filistinli Müslümanları çileden çıkarmaktadır. Terör örgütü İsrail’in ve aynı örgütün silahlı unsurlarının bu çirkeflileri kabul edilebilir değildir. İsrail sadece Müslümanlar için değil, insanlıktan nasibini almış herkes için bir beladır. Bu belanın ortaya çıkmasının arkasındaki sapkın düşünce olan Siyonizm, tüm insanlık için 7gün – 24 saat problem üretmektedir.” ifadelerini kullandı.

“İlk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’nın işgali kabul edilemez”


“İslam coğrafyasının parçalanmışlığı, Müslümanların sessizliği, Müslüman halkların başındaki liderlerin İslam ülkelerinde yapılanlara kayıtsız kalması İsrail’i cesaretlendirmektedir” diyen Elmasçı, “Siyonist İsrail’in bu küstahça davranışlarının kaynağı Batı’dan aldığı cesarettir. Birleşmiş Milletler, NATO, ABD ve Avrupa Birliği İsrail’in her sapkınlığına el altından ya da açıktan destek olmaktadır. Terör örgütü İsrail var olduğu müddetçe, bu coğrafyanın barış ve huzura kavuşması mümkün değildir. Bölgedeki etnik kavgaların, mezhep savaşlarının ve de tüm terör olaylarının kışkırtıcısı İsrail’dir. İlk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’nın işgali kabul edilemez. İsra ve Mirac’ın şehri Kudüs’ün işgali kabul edilemez. Etrafı bereketlendirilmiş ve mübarek kılınmış Filistin topraklarının işgali kabul edilemez. Bizim için mübarek kılınmış topraklarda, mübarek kılınmış bir şehirde ve mübarek kılınmış bir mabette küstah İsrail’in silahlı unsurlarının kanlı ve kirli postalları ile dolaşması en aşağılık bir davranıştır. Bir ırkın üstünlüğünü ve seçilmişliğini iddia eden Siyonizm’in insanlığa getireceği ancak ve ancak köle düzenidir. Bölgeye barış ve huzurun gelmesinin tek yolu Kudüs’ün tekrar Müslümanlarca idare olunmasından geçmektedir.”şeklinde konuştu
 
 

“İnanıyoruz ki zafer inananlarındır”


 

İslam ümmetinin huzuru, kurtuluşu ancak birlik ve beraberlikte kardeşlik ve vahdette olduğunun altını çizen Elmasçı, “Hz. Davut’un Kudüs’e hâkimiyeti insanlığa saadet getirmiştir. Hz. Süleyman’ın Kudüs’e hâkimiyeti insanlığa huzur getirmiştir. Hz. Ömer Kudüs’ü fethetmiş ve oradaki tüm insanların can ve mal emniyeti sağlamış, bölgeye huzur ve saadet getirmiştir. Selahaddin Eyyubi  Kudüs’ü yeniden fethetmiş ve aynı şekilde oradaki tüm insanların her türlü hakkını teminat altına almıştır. Oysa aynı Kudüs Haçlı ordularınca işgal edildiğinde Sapkın Hıristiyanlar şehirde Müslüman ve Yahudi katliamı yapmışlardır. Aynı şekilde Kudüs Siyonist Yahudilerin eline geçtiğinde ise onlarda Müslüman ve Hıristiyan katliamı yapmışlardır. Bu gün burada yaptığımız bu açıklama ile tüm dünyaya Kudüs’ün sahipsiz olmadığını beyan etmiş oluyoruz. Bu gün burada yaptığımız bu açıklama ile tüm dünyaya Filistin halkının sahipsiz olmadığını beyan etmiş oluyoruz. Bu gün burada yaptığımız bu açıklama ile terör örgütü İsrail’e “çok yakında nasıl bir inkılâba uğrayıp devrileceğini” bir kez daha haykırmış oluyoruz. İnanıyoruz ki zafer inananlarındır.” sözleriyle konuşmasına son verdi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)
 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Arazi sorununu Ankara’ya taşıdılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com