Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim İlk İmamhatip Fen lisesi açılıyor! Bakın nerede açılacak?

İlk İmamhatip Fen lisesi açılıyor! Bakın nerede açılacak?

İmam Hatiplilerin özlemini duyduğu dini eğitimli fen liseleri nihayet uygulamaya geçiriliyor. Özel Kanun Hükmünde Kararname ile kurulan ve Türkiye’nin ilk proje okulu olacak olan İTO Şehit Ahmet Aslanhan Anadolu İmam Hatip Lisesinde Fen ve Sosyal Bilimler müfredatı uygulanacak. Okul 2016-2017 eğitim öğretim döneminde eğitim öğretimine başlayacak.

Giriş Tarihi: 14 Haziran 2016 Salı 09:01
İlk İmamhatip Fen lisesi açılıyor! Bakın nerede açılacak?

İmam Hatiplerde Asrın Projesi
İmam Hatiplerde Asrın Projesi: Pendik İTO Şehit Ahmet Aslanhan Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin.

İmam Hatiplilerin özlemini duyduğu dini eğitimli fen liseleri nihayet uygulamaya geçiriliyor. Özel Kanun Hükmünde Kararname ile kurulan ve Türkiye’nin ilk proje okulu olacak olan Pendik İTO Şehit Ahmet Aslanhan Anadolu İmam Hatip Lisesinde Fen ve Sosyal Bilimler müfredatı uygulanacak. Okul 2016-2017 eğitim öğretim döneminde eğitim öğretimine başlayacak.

Gazetemize açıklamalarda bulunan okul müdürü Sayın Cafer Koçyiğit şunları söyledi:

“Okulumuz 652 sayılı KHK’nın 37.maddesi kapsamında FEN ve SOSYAL BİLİMLER müfredatı uygulayan ve Türkiye’de ilk defa 2016-2017 eğitim öğretim döneminde uygulanacak olan PROJE ERKEK İMAM HATİP LİSELERİNDENDİR.

Okulumuzda İmam Hatip Lisesi Programının yanında onuncu sınıftan sonra Fen Ve Sosyal Bilimler Lisesi programı uygulanacaktır. 200 kişilik yatılı yurdu olan okulumuza ilk yıl 50 yatılı öğrenci kabul edilecektir. Sadece 9.sınıfa Yüksek Teog Puanıyla ERKEK öğrenci kabul edecek olan okulumuz Sinema Salonundan Kapalı Spor Salonuna, Z Kütüphanesinden Halı sahasına kadar çeşitli sosyal imkânlara sahiptir. 9. sınıftan itibaren oldukça aktif ve nitelikli bir eğitim uygulamasının yapılacağı okulumuzun öğretmenleri, alanlarında uzman öğretmenlerden oluşmaktadır. Akademisyenlerden oluşacak bir danışma kurulumuzun da olacağı okulumuzda üniversitelerle protokoller yapılarak daha nitelikli ve bilinçli bir eğitim sistemi uygulanacaktır.


Üstlendiğimiz misyonun bilincindeyiz. Bu anlamda vizyonumuzu oluşturarak gençlerimizi ülkemizin yeniden Cihanşümul bir devlet olma yolunda sorumluluk alacak gençler ve tarihe mühür vuracak nesiller olarak yetiştirmek gayreti içinde olacağız.”

Türkiye çapında büyük bir ilgi uyandıran ve ilk olacak olan bu proje okulunun, yine yeniden hem imani hem de ilmi alanlarda çok büyük başarılara imza atacağı inancımızla Mercek Haber gazetesi olarak bu büyük heyecanı yaşayan okul müdürü Sayın Cafer Koçyiğit’ e başarılar diliyoruz.

Okul Hakkında Bilgi için İrtibat : (0507)900 62 87 Okul Müdürü Cafer Koçyiğit

Adres: Şeyhli mah. Üstün cad. Şafak sok.No:1(Hilal Konutları Yanı) PENDİK/İSTANBUL/


Özel Haber / Mustafa Özbay

YORUMLAR
  • yorum2016-11-06 17:49:47aslııı

    çok teşekkür ederiz vatanımızı bizleri düşündüğünüz için başarılar dilerim

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa’da YGS Sınavına Girecek Öğrencilere Destek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com