Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye İlk Hacı Kafilesi Gitti

İlk Hacı Kafilesi Gitti

İlk hacı adayları kutsal topraklara uçtu. İstanbul'dan 319 kişiden oluşan ilk hacı adayı kafilesi, kutsal topraklara gitti.

Giriş Tarihi: 16 Eylül 2012 Pazar 22:08
İlk Hacı Kafilesi Gitti

Özel bir turizm şirketinin organizasyonu ile 319 hacı adayı, kutsal topraklara gitmek üzere yola çıktı. Atatürk Havalimanı’nda aileleri ile helalleşen hacı adayları “Allah o kutsal topraklara gitmeyi herkese nasip etsin.” dedi.

Turizm şirketinin görevlisi Ramazan Erkan, bu sene hacca ilk olarak gittiklerini söyledi. Bursa, İzmit ve Tekirdağ’dan 319 hacı adayı yola çıkacaklarını ifade eden Erkan, Türkiye’den ilk kez uçuşu kendilerinin yapacağını belirtti.

Hacca gitmek için Atatürk Havalimanı’na gelen Ramazan Yavuz, geçen sene yazıldığını bu sene nasip olduğunu kaydetti. Ailesiyle birlikte gittiğini belirten Yavuz, kıyamete kadar İslam dinini yaşayan nesiller olması için dua edeceklerini dile getirdi.

Öğretmen Faruk Bozkurt da ikinci kez gideceğini söyledi. Bu sefer de eşiyle birlikte gideceğini ifade eden Bozkurt, “Hac İslam ülkelerin birbirleriyle bağlantılarını kuran en büyük etkendir. İslam ülkeleri arasında ortak bir dilin olması için dua edeceğiz. Şehitlerimizin çok olmasından büyük üzüntü duyuyoruz. Bütün İslam alemine dua edeceğiz.” diye konuştu.

Mustafa Aydın ise hacca gittiği zaman memleketin birliği ve beraberliği, şehit kanlarının durması için dua edeceğini ifade etti.

Dünya Bülteni

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com