Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa İlk görüşte aşkın romantizmle ilgisi yok!

İlk görüşte aşkın romantizmle ilgisi yok!

Giriş Tarihi: 6 Ekim 2010 Çarşamba 16:50
İlk görüşte aşkın romantizmle ilgisi yok!

İskoçyada yapılan bir araştırmaya göre, ilk görüşte aşk seks ve ego ile alakalı.

The Daily Mail gazetesinin haberine göre İskoçyadaki Aberdeen Üniversitesinde yüz araştırmaları laboratuvarından araştırmacı Ben Jones, Bu bir tür narsizm (kaba tabirle kişinin kendine şık olması). İnsanların kendilerini çekici bulan insanları çekici bulma eğilimi vardır. Bu aslında hepimizin bir seviyede farkında olduğumuz çok basit bir etkidir. İnsanlara gülmeniz ve göz temasına girmeniz sizi daha çekici kılar diyor.
Dr. Jones ve ekibi, çekiciliğin temelinin seninle ilgileniyorum anlamına gelen sosyal işaretler olduğunu düşünüyor. En önemli işareti de birinin size doğrudan bakması olarak tespit ediyorlar. Ekip kadın ve erkek gönüllülerle yapılan deneyler sonucunda doğrudan bakışın sadece karşıdaki sizden hoşlanıyormuş gibi baktığında çekici olduğu sonucuna vardıklarını söylüyor. Deneylerde aynı yüz, farklı yöne baktığında söz konusu etkinin oluşmadığı da açıklanıyor. İnsanlar kendilerine bakıldığında bunu çekici buluyor.

Sonuç olarak uzmanlar kişinin kendine bakılmasından hoşlanması ve buna cevap vermesinin ilk görüşte aşk romantizminden ziyade, cinsel çekim ve egoyla ilgili olduğunu düşünüyor.

BU HABERCİLER TÜRKİYEYİ KUŞATTI
BU SİTE GERÇEKTEN BAĞIMLILIK YAPIYOR
BUGÜN VE HERGÜN DOYA DOYA SPOROKU
BU SORULARIN CEVABINI BİLİYOR MUSUNUZ? changeTarget(document.getElementById(news_content))
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com