Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Spor İlginç! Borçlu ülkeler Dünya Kupası'ndan elendi

İlginç! Borçlu ülkeler Dünya Kupası'ndan elendi

Giriş Tarihi: 29 Haziran 2010 Salı 06:40
İlginç! Borçlu ülkeler Dünya Kupası'ndan elendi

Aksine ortalamanın üstünde büyüme rakamları yakalayan Güney Amerikalılar ise kupada yollarına devam ediyor..

Küresel ekonomik kriz, Dünya Kupası'nı da etkiledi. Krizin ağır etkileriyle boğuşan Avrupa'dan kupaya katılan takımların neredeyse yarısı ilk turda elendi. Bu yıl Avrupa'dakinden daha yüksek ekonomik büyüme yakalayacağı tahmin edilen Amerika Kıtası'nın ise 8 takımından sadece 1'inin ilk turda elendiği görüldü.

Dünya Kupası'na Avrupa'dan katılan 13 takımdan 7'si ikinci tura çıkamadı. Avrupa'da elenen takımlar İtalya, Fransa, Yunanistan, Sırbistan, Danimarka, Slovenya ve İsviçre iken, ikinci tura çıkan takımlar Almanya, İngiltere, Hollanda, Slovakya, Portekiz ve İspanya oldu. Avrupa'da ilk turda elenen ülkelerde bu yıl ancak yüzde -2 ila yüzde 2 arasında büyüme tahmini yapılıyor. 8 takımla kupaya gelen Amerika Kıtası'ndan ise sadece Honduras ilk turu geçemedi.

İkinci tura kalan 7 ülkenin ekonomik büyümesi ise yüzde 3.1 ila 5.5 arasında farklılık gösteriyor. Ekonomistler, tur atlayan ülkelerden Brezilya'nın bu yıl yüzde 5.5, Paraguay'ın yüzde 5.3, Uruguay ve Şili'nin yüzde 4.7 ve Arjantin'in yüzde 3.2 büyüyeceğini söylüyor.  (Takvim)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Beşiktaş Şenol Güneş için kararını verdi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com