Advert
Advert
Advert

İlci'den Anne Babalara Karne Uyarısı!

Şanlıurfa'da yaklaşık 600 bin ilk ve orta öğretim öğrencisi yarın 2012-2013 eğitim yılını tamamlayarak karnelerini alacaklar.

İlci'den Anne Babalara Karne Uyarısı!
İlci'den Anne Babalara Karne Uyarısı!

90 Günlük tatil öncesi Öğrencilere, Öğretmenlere ve velilere verimli bir tatil geçirmeleri çağrısında bulunan  Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci 2012-2013 Eğitim, Öğretim Yılının Sona Ermesi Nedeniyle Bir Mesaj Yayınladı:


Sevgili öğrenciler, değerli eğitim yöneticileri ve öğretmenler, kıymetli veliler, medeniyetin, kültürün ve tarihin en eski şehri olan, iklimi gibi gönülleri sıcak olan insanlarla dolup taşan Şanlıurfa’da bir eğitim-öğretim yılını daha geride bırakıyoruz. Yorucu ve yoğun geçen bir yılın ardından heyecanla beklenen karne gününde sizlerle aynı heyecanı paylaşmanın gururunu ve onurunu yaşamaktayım.

Sevgili öğrencilerimiz; sizler de bir yıl boyunca çok çalışarak yoruldunuz ve uzun bir tatili hak ettiniz. Başarılı olmak sadece akademik anlamda belli bir seviyeye ulaşmak anlamını taşımamaktadır, sporda, sanatta ve kültürel alanda gösterdiğiniz her türlü kazanımınız başarılı olmanın bir başka biçimidir. Bizlerin bütün çabası sizlerin iyi bir eğitim alarak donanımlı, sağlıklı, mutlu fertler olarak yetişmeniz içindir. Karne heyecanını yaşadığınız bu günlerde başarılı olanlarınız olacağı gibi beklediği notu alamayanlar da olacaktır. Netice ne olursa olsun hayat devam ediyor.  Öğretmeleriniz, velileriniz olarak sizlerden, her günü fırsat bilerek verimli, güzel bir tatil dönemi geçirmenizi ve yeni eğitim-öğretim yılına enerji ve umut dolu bir başlangıç yapmanızı bekliyoruz. Tatilinizi dinlenerek, kitap okuyarak, seyahat ederek, yeni yerler, yeni insanlar tanıyarak, eğlenerek, spor yaparak ve ilgi alanlarınıza göre araştırmalar yaparak, değerlendirmenizi öneriyorum. Hepinize iyi tatiller diliyorum.

Değerli yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz; düşünen, sorgulayan, kültür ve değerlerini yaşatan bir nesil için onurlu görevinizi bir eğitim öğretim yılında daha tamamlamanın haklı gururunu yaşıyorsunuz. Bir çocuğun dahi feda edilemeyeceği inancıyla yürüttüğünüz bu kutsal çabadan ötürü sizlere teşekkür ediyorum. Geleceğin büyüklerini yetiştiren sizlerin destekleri ile yalnız kalmayacaklarına inanıyor, sizlerle bu kutsal görevde, daha güzel bir gelecek için yan yana yürümekten onur duyuyorum.

Kıymetli veliler; çocuklarımız için büyük fedakârlıklar yaptığınızı biliyorum. Onları hayata hazırlama sürecinde doğru rehberlik yaparak güzel yarınlara birlikte taşıyabileceğimize inanıyorum. Çocuklarımıza yanlarında olduğumuzu hissettirelim. Bilgiyi günlük hayatında kullanma ve bilgiyi üretme yolunda çocuklarımıza doğru rehberlik etmemiz gerekiyor. Sizlerin bu önemli görevde hep yanımızda olacağınız inancıyla bu tatil döneminde çocuklarınızla birlikte sağlık, esenlik ve mutlu bir tatil geçirmenizi diliyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle