Advert
Advert
Advert

İlci: “Okumak, Yenidünyaları Keşfetmektir”

Merkez Şanlıurfa Kız Lisesi Çok Amaçlı salon ve fakir öğrenciler yararına yapılan kermesin açılışı düzenlenen törenle yapıldı.

İlci: “Okumak, Yenidünyaları Keşfetmektir”
İlci: “Okumak, Yenidünyaları Keşfetmektir”Düzenlenen Çok Amaçlı salon ve Kermes açılına İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mehmet SARMIŞ, Halil Ömer COŞKUN, Kız Lisesi Müdürü Müslüm KARABULUT, okul aile başkanı Müslüm YAPICIER, Diğer Okul Müdürleri ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.
İlk olarak yapımı tamamlanan Çok Amaçlı konferans salonunun açılışıyla başladı. Donanımı ve demirbaşları Kız Lisesi okul aile birliği tarafından karşılanan 150 kişi kapasiteli salonda, sınava dayalı yapılan kitap okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
Törende bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü İLCİ; “Kitap her okuyanın ufkunu genişlettiği gibi en sadık dost olarak da nitelendirilir. Zira hep yanı başımızda ve istediğimiz anda içindeki bilgileri cömertçe sunar açıdan okumak, hayattır. Yeniden keşfe çıkmaktır. Kitap okumak gibi güzel bir alışkanlığı teşvik eden ve bunu sürekli yaparak kalıcı hale getiren okul yönetimine ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Ayrıca konferans salonuna katkılarından dolayı Kız Lisesi okul aile birliğini tebrik ediyorum. Dedi.
Aynı saatte okuldaki fakir öğrenciler yararına düzenlenen kermesin gezilmesiyle program sona erdi. Okul Müdürü Müslüm Karabulut programda emeği geçenlere ve programa teşrif edenlere teşekkür etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret