Advert
Advert
Advert

İlci; İngilizce Bir İhtiyaç Değil Zorunluluktur

Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE biriminin girişimleri ile İstanbul Sev Matbaacılık ve Yayıncılık Eğitim Tic. Aş arasında yapılan görüşmeler sonucunda temin edilen 2000 adet Redhouse Resimli İngilizce –Türkçe Sözlük dağıtımı yapıldı.

İlci; İngilizce Bir İhtiyaç Değil Zorunluluktur
İlci; İngilizce Bir İhtiyaç Değil Zorunluluktur


Redhouse Resimli İngilizce –Türkçe Sözlükleri dağıtım törenine  İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bekir Özel ve Sev Kitap Yayıncılık sorumlusu Pelin Yılmaz, Ar-Ge biriminden İbrahim Canbek, Zübeyir Gökhan Doğan ve Okul Müdürleri  katıldı.
İstanbul Sev Matbaacılık ve Yayıncılık Eğitim Tic. Aş’den temin edilen  Redhouse Resimli İngilizce –Türkçe Sözlükleri sırasıyla Fatih Sultan Mehmet İlkokulu, Yakup Kalfa İlkokulu ile Urfa Anadolu Lisesi öğrencilerine törenle dağıtımı yapıldı.
İngilizce sözlük dağıtım töreninde bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci “İngilizce uluslararası bir dil olup dünyanın her yerinde geçerliliği olan global bir dil yani dünyanın ortak dilidir. Türkiye'de çalışma hayatı gereği hemen hemen tüm pozisyonlarda İngilizce bilmek gereklidir fakat bunun yanında insanlarımızın kişisel gelişimi açısından da özellikle önemlidir.  Şanlıurfa’mızın İnanç Turizminin başkentlerinden biri olması vesilesi ile de gelen yabancı turistlerle iletişim içinde önemli bir ihtiyaçtır. Özellikle son dönemlerde eğitim ve ekonomik alanlarda yapılan yatırımlara adapte olunması ve teknoloji çağına ayak uydurulması adına İngilizce dili bir ihtiyaç olmak tan çıkmış bir zorunluluk halini almıştır. Bu kapsamda yabancı dil öğrenmenin hayatınızın tüm alanlarında önemini anlayıp SEV yayıncılık tarafından size armağan edilen sözlüklerle bir başlangıç yapıp daha da ileri boyutlara taşımanızı istiyorum,  ilimiz eğitimine katkılarını sunan SEV yayıncılığa, Pelin Yılmaz hanım efendiye ve Müdürlüğümüz Ar-Ge birimi çalışanlarına desteklerinden dolayı buradan teşekkür ediyorum” dedi.
Açılış konuşmalarının ardından sırasıyla Fatih Sultan Mehmet İlkokulu, Yakup Kalfa İlkokulu ve Urfa Anadolu Lisesi Öğrencilerine temin edilen kitaplar törenle dağıtıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır