Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık İlçelerde Kanser Taramaları

İlçelerde Kanser Taramaları

Şanlıurfa Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Her Ayın 7’si 7 Dakika” sloganı adı altında İlimize bağlı ilçelerde Rahim Ağzı Kanseri Taramaları ile Kadın Kanserleri, Genel Kanserler ve Kendi Kendine Meme Muayenesi konulu eğitimlere başlatıldı.

Giriş Tarihi: 8 Kasım 2013 Cuma 21:53
İlçelerde  Kanser Taramaları


İlk olarak Bozova da başlatılan tarama ve eğitimlere Halk Sağlığı Müdürlüğünün Kanser Tarama Aracı ile halk sağlığı müdürlüğü Kanser Şube Müdürü Serpil YÜKSEKYAYLA ve Ketem personelleri tarafından yürütülmeye başlandı. Bozavalıları Genel kanserler konusunda bilgilendirilerek broşürler dağıtıldı. Bozovalılar aile hekimlerine ve KETEM ‘ e davet edildi. KETEM ‘e gelme imkanı olmayan evli bayanlara Kanser Tarama Aracında Rahim Ağzı Kanseri taraması yapıldı. Halk eğitim müdürü Mehmet Çetinerin direktifleri ile halk eğitim  kordinatörü  Dilek Kara katılımcılara yapılan eğitime destek sağladı .İlk olarak taramaya  tabi tutulan belediye başkan adayı Nurcan Demir bozavalı kadınlara örnek olmaya çalıştı  har ayın 7 si 7 dakika sloganı ile tüm ilçeleri tek tek dolaşıp eğitimleri   tüm ilçelerde çok yoğun bir şekilde devam edileceğini ifade eden Serpil Yüksekyayla Şanlıurfa’da tüm tarama standartlarına uygun yaş grubundaki kadınları hepsini tarayıp artık taranabilir kanserlerdeki anne ölümlerinin tedbirini almaya kararlı olduklarını bildirdi .

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Eski Başhekim Hasan Karsen’e Plaket

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com