Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat İl Öğrenci başkanı Ayşe Safiye Tanrıverdi oldu

İl Öğrenci başkanı Ayşe Safiye Tanrıverdi oldu

Giriş Tarihi: 26 Kasım 2010 Cuma 17:46
İl Öğrenci başkanı Ayşe Safiye Tanrıverdi oldu

Demokrasi eğitimi ve okul meclisleri projesi uygulaması il öğrenci meclisi başkanı seçimi yapıldı

 

             Öğrencilere demokrasi kültürünün, seçme, seçilme ve oy kullanma, katılımcı olma, demokratik liderliği benimseme, kamuoyu oluşturma, diyalog kurma, hoşgörülü olabilme becerilerinin kazandırılabilmesi amacıyla; Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı arasında imzalanan protokolle uygulamaya konulan “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” uygulamaları kapsamında İl Öğrenci Meclisi Başkanı seçimi Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.

 

             Yapılan Seçimlere Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Sarmış Öğretmenler ve Seçime katılan öğrenciler katıldı. Toplam 55 öğrencinin katıldığı seçimlerde 17 aday yarıştı. Büyük bir heyecana sahne olan  seçimler sonunda Şanlıurfa Öğrenci Meclisi Başkanlığına Akçakale Kız Meslek Lisesinden Ayşe Safiye Tanrıverdi kazandı. 

 

Seçimlerde bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Sarmış bu projenin amacı  Öğrencilere demokrasi kültürünün, seçme, seçilme ve oy kullanma, katılımcı olma, demokratik liderliği benimseme, kamuoyu oluşturma, diyalog kurma, hoşgörülü olabilme becerilerinin kazandırmak olduğunu belirtti

 

            Şanlıurfa Öğrenci Meclisi başkanlığına seçilen Akçakale Kız Meslek Lisesinden Ayşe Safiye Tanrıverdi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Türkiye Büyük Millet meclisinde oluşturulacak çocuk meclisinde Şanlıurfa’yı temsil edecektir.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Harran Üniversitesi’nde Ebru ve Hat Sanatı Kursu Açıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com