Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem İl Göç İdaresi yabancı uyruklu öğrencileri bilgilendirdi

İl Göç İdaresi yabancı uyruklu öğrencileri bilgilendirdi

Şanlıurfa'da İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilere yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 26 Ekim 2015 Pazartesi 21:40
İl Göç İdaresi yabancı uyruklu öğrencileri bilgilendirdi

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük’ün talimatıyla İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından Şanlıurfa’da eğitim gören yabancı öğrencilere yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Harran Üniversitesi Osman Bey Kampüsü Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda yapılan toplantıda, Türkiye’de bir yükseköğretim kurumunda öğrenim gören yabancılara verilen ikamet izni hakkında detaylı bilgi verildi.

Türkiye’deki yabancı uyruklu öğrencilere hangi hallerde ikamet izni verileceği ve ikamet izninin süreleri hakkında bilgilerin aktarıldığı toplantıda Göç İdaresi İl Müdürü Ensar Şener tarafından öğrencilere sunum yapıldı.

Göç İdaresi Müdürlüğünün sadece Suriye’den Türkiye’ye göç etmiş insanlara hizmet vermediğini kaydeden Şener, Türkiye’deki yabancı uyruklu kişilerin her türlü işlemlerinde olduğu gibi yükseköğretim kurumlarından faydalanan bireylerin de izin işlemlerini Göç İdaresi Müdürlüğü ile yürüttüklerini belirtti.

Bilgilendirme toplantısı, İl Göç İdaresi Müdürlüğü uzmanlarının yabancılarla ilgili yürürlükte olan kanunları katılımcılara aktarmasıyla devam etti. Toplantıda ayrıca yabancı uyruklu öğrencilerin sorularına da cevap verildi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com