Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset İl Genel Meclisi mezraları görüştü

İl Genel Meclisi mezraları görüştü

Şanlıurfa İl Genel Meclisi Nisan Ayı oturumlarına bugünde devam etti.

Giriş Tarihi: 3 Nisan 2013 Çarşamba 11:31
İl Genel Meclisi mezraları görüştü

Şanlıurfa İl Genel Meclisi Nisan Ayı 3. Birleşim Olağan toplantısı yapıldı. Başkan Mustafa Yavuz önderliğinde alınan yoklama ile çoğunluğun sağlanmasıyla toplantı başladı. Bir önceki toplantıya ait tutanakların okunmasıyla devam edilen 3. Birleşim toplantısı, gündem dışı görüşmelerle devam etti.

Komisyonlardan gelen raporların okunup görüşülmesiyle devam eden birleşim toplantısı, Harran İlçesinde Merkez Bucağı Büyüktürbe Muhtarlığına bağlı, Sünnetaşı Köyü bağlı olduğu köyden ayrılarak bağımsız bir köy haline gelmek için meclisten olumlu cevap geldi.

Bir diğer gündem maddesi ise 2013 yılı devlet yatırım programında yer alan, merkez ve ilçelere bağlı ihalelerinin yapılması ve ödeneklerinin hak ediş bazında köylere hizmet götürme birlik başkanlıklarına aktarılması görüşüldü.

5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunun 16. Maddesi ile İl Genel Meclisi çalışma yönetmeliğinin 20. Maddesine istinaden işaretli oyla meclis ihtisas komisyon isimlerinin belirlenmesi ve komisyonlara üye seçilmesinin yapılması görüşüldü.

Son gündem maddesi ise İl Özel İdaresinin 2012 yılı gelir, gider, hesap ve işlemleri ile ilgili olarak denetim komisyonunca hazırlanan raporun, 5302 sayılı İl özel idaresi kanununun 17 ve İl Genel meclisi çalışma ve yönetmeliğinin 21. Maddesi meclis üyesi Ömer Neşet Kapaklı tarafından meclise sunuldu.

3. Birleşim toplantısında meclis üyelerinin oylarına sunulan 4 gündem maddesi oy çoğunluğu ile kabul gördü.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Osman Baydemir HDP’nin yeni parti sözcüsü oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com