Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset İl Başkanlığı İçin İlk Aday Çıktı

İl Başkanlığı İçin İlk Aday Çıktı

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı 5. olağan kongresi öncesi İl Başkanı olmak isteyenlerle ilgili geniş katılımlı bir çalışmanın yapılacak.

Giriş Tarihi: 16 Aralık 2014 Salı 09:44
İl Başkanlığı İçin İlk Aday Çıktı


AK Partide büyük kongre ve 2015 yılında yapılacak olan genel seçimler öncesi teşkilatlarda kongre süreci devam ederken, Şanlıurfa İl kongresi öncesi kimin İl Başkanı olacağı merak edilmeye başlandı.
Yaklaşık 4 yıldır AK Partinin İl Başkanlığını başarıyla sürdüren, ancak yeni dönemde Milletvekili aday adayı olacağı için İl Başkanlığına talipli olmayacağını açıklayan Yusuf Eğilmez'in ardından yeni İl Başkanı için AK Parti Genel Merkezi tarafından çok geniş katılımlı bir çalışmanın yürütüleceği öğrenildi.
Urfastar Gazetesi Yazarı Gazeteci Reşat Uzun, AK Parti Çorum Milletvekili, Şanlıurfa bölge Koordinatörü Murat Yıldırım ile görüşerek, İl Başkanlığı sürecinin nasıl olacağının bilgisini aldı.

Şanlıurfa'da herkesimin kabul göreceği bir İl Başkanını şeffar bir şekilde belirleyeceklerini ifade eden Yıldırım, 'Şuanda İl Başkanlığı boşaldı mevcut İl Başkanımız yeni dönemde aday olmayacağını söyledi,kendisi açısından bir değerlendirmesi var, bizim şu andan itibaren çalışmalarımız başlamış oldu 4 Ocak 2015 günü İnşallah Şanlıurfa İl Kongremizi yapacağız. Ancak bu süreç öncesi hafta sonuna kadar çalışmalarımız hızlandıracağız, bugün veya yarın İl Başkanlığında teşkilat üyelerimizle, Belediye, Başkanlarımız, Meclis üyelerimiz,İlçe Başkanlarımızın değerlendirmelerini alacağız, aynı zamanda Şanlıurfa'da ki bazı Kanaat önderleri, STK Başkanlarının görüşleri alınacaktır, ardından İl Koordinatörümüz Ahmet İnal, Teşkilat Genel Başkanımız Süleyman Soylu, çalışmalarını tamamlandıktan sonra dosya sayın Genel Başkanımız Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'na çıkartılıp İsim değerlendirmesi yapılacaktır' dedi.

Yeni seçilecek olan İl Başkanının nasıl birisi olacağı sorusununa da yanıtlayan Şanlıurfa Bölge Koordinatörü Çorum Milletvekili Murat Yıldırım,  "Aday olmak isteyen arakdaşlarımız İl Başkanlığına giderek müracaatlarını yapacaklar, Bizim parti olarak bazı kriterlerimiz var. Ehliyetli, Liyakatlı, sadakatlı, Dürüstlüğü ve çalışkanlığı üzerinde olan arkadaşlarımız içerisinden Urfaya yakışan bir aday tespit edeceğiz ve Biz İstaşareyi,ortak aklı önemsiyoruz, Urfa'ya yakışır, Urfa'nın istediği bir arkadaşımız il Başkanı olacaktır" şeklinde konuştu.

Öte yandan AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı için çok sayıda ismin kamuoyunda konuşulduğu ancak resmi olarak ben adayın diyen ilk isim ise Akçakale ilçe eski Belediye Başkanı Ahmet Akay oldu. Akay dışında ise İl Başkan yardımcısı Av.Bekir Kan, Av. Zeynel Abidin Beyazgül'ün isimleri il Başkanlığına aday olacakları iddia ediliyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Ak Partili Gençlerden Vali Tuna’ya Ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com