Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık İklim değişikliğini önleme anlaşması kabul edildi

İklim değişikliğini önleme anlaşması kabul edildi

Fransa'nın başkenti Paris'te devam eden iklim konferansında küresel sıcaklık artışının yüzyılın sonuna kadar 2 derecenin altında tutulması üzerinde anlaşmaya varıldı.

Giriş Tarihi: 13 Aralık 2015 Pazar 09:12
İklim değişikliğini önleme anlaşması kabul edildi

Fransa'nın başkenti Paris'te yaklaşık 200 ülkenin katılımıyla iki hafta önce başlayan 21. BM İklim Değişikliği Taraflar Konferansı devam ediyor. Konferansta küresel sıcaklık artışının yüzyılın sonuna kadar 1,5 ila 2 derecenin altında tutulması üzerinde anlaşmaya varıldı.

Katılımcı ülkeler tarafından kabul edilen anlaşma, küresel ısınmanın daha önce düşünülenden çok daha büyük bir tehlike arz ettiğine dikkat çekilerek tüm ülkelerden karbon salınımlarını azaltması isteniyor.

Konferansa katılan 195 ülkenin delegesinin desteği ve oy birliğiyle kabul edilen anlaşma kısmen bağlayıcı kısmen de gönüllülük esasına dayanıyor.

Konferans başkanlığını yürüten Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius, kapsamlı ve dengeli olan anlaşmanın oy birliğiyle kabul edildiğini söyledi. 

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com