Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN KONFERANSI DÜZENLENDİ

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN KONFERANSI DÜZENLENDİ

Harran Üniversitesi Coğrafya Bölümü tarafından Osmanbey Kampüsü Fen Edebiyat Fakültesi Anfi Salonunda, “Dünya’da ve Türkiye’de Gözlenen ve Beklenen İklim değişiklikleri” konferansı düzenlendi.

Giriş Tarihi: 26 Kasım 2015 Perşembe 15:15
İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN KONFERANSI DÜZENLENDİ

Boğaziçi Üniversitesi İklim Değişikliği Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezinden Prof. Dr. Murat Türkeş tarafından verilen konferansa Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Fakülte Dekanları, Akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

İklim değişikliğinin Dünya’da çok konuşulan ve herkesi etkileyen bir konu olduğunu söyleyen Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın; “Sanayileşme ile birlikte iklimler çok etkilendi. ABD sanayisiyle Dünya’nın yüzde yirmi beşini kirletiyor. Özellikle nükleer enerji üretimi sonrası dünya kirliliği arttı. Bu da iklimleri çok kötü etkiledi. ABD enerjisinin çoğunu nükleer enerjiden karşılıyor. Dolayısıyla hem çok kirleten hem de iklimleri çok etkileyen bir ülke. Kendileri yapınca oluyor. Bir başkası nükleer enerji üretmeye çalıştığında karşı çıkıyorlar. Hem algıyı hem de bilgiyi çok iyi kullanıyorlar. İnşallah bu gibi konferanslarla bu bilgiyi bizlerde kullanacağız ” diye konuştu.

Daha sonra açılış konuşması yapan programın düzenleyicisi Coğrafya Bölüm Başkanı Doç. Dr. Sedat Benek yaptığı konuşmada; “Düzenlemiş olduğumuz bu konferans hem konumuz hem de konuğumuz açısından önemli. Çünkü bu konu gerek dünya gerek Türkiye gerekse yaşadığımız coğrafya açısında önemli bir konudur. Dünyanın çoğu yerlerinde yerleşim alanları olmuş ve terkedilmiş. Ama Mezopotamya’da yerleşim alanları hep olmuştur. Bunun da iki temel özelliği vardır.  Birincisi, İnsanların yaşayabileceği iklim koşullarıdır. İkincisi ise burada bulunan topografik yapıdır” dedi.

Konuşmaların ardından Prof. Dr. Murat Türkeş, Dünya’da ve Türkiye’de Gözlenen ve Beklenen İklim değişiklikleri ile ilgili konferansını verdi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

ÜNLÜ BESTEKAR ABDULLAH BALAK EBEDİYETE UĞURLANDI

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com