Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset İki kiliseye daha restorasyon

İki kiliseye daha restorasyon

Giriş Tarihi: 19 Eylül 2010 Pazar 12:25
İki kiliseye daha restorasyon

Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Bülent Arınç, Türkiyede yaşayan farklı inanç sahiplerine yurttaş olarak aynı değeri verdiklerini, onların ibadet ihtiyaçlarını önemsediklerini ifade ederek, Gökçeada ve Ayvalık Cunda Adasındaki kilisenin restorasyonu da gündemde. Bununla ilgili ihale aşaması da süratle ilerliyor dedi.

Devlet Bakanı Bülent Arınç, Balıkesirin Edremit İlçesinde, Vakıf Zeytinlikleri İşletmesini ziyaret etti. Arınç şunları söyledi:

Bölge müdürlüğümüz Balıkesir ve Çanakkale il merkezleriyle ilcelerde bugünü kadar onlar tarihi eseri restore etti. Bir kısım vakıf varlıklarımız da restore et- işlet- devret, yap - işlet - devret ve kat karşılığı modelleriyle değerlendirildi. Bir de özel olarak Gökçeadada bir kilisenin restorasyonu gündemde. Bildiğiniz gibi Çanakkalede yedi tane cemaat vakfı var. Bu cemaat vakfına ait pek çok kilise ve gayrimenkul de bulunuyor. Biz, Türkiyede yaşayan farklı inanç sahiplerine de yurttaşlarımız olarak aynı değeri veriyoruz. Onların ibadet ihtiyaçlarını da önemsiyoruz. Dolayısıyla Gökçeada ve Ayvalıkta Cunda Adasındaki kilisenin restorasyonu da gündemde. Bununla ilgili ihale aşaması da süratle ilerliyor.

BU HABERCİLER TÜRKİYEYİ KUŞATTI
BU SİTE GERÇEKTEN BAĞIMLILIK YAPIYOR
BUGÜN VE HERGÜN DOYA DOYA SPOROKU
BU SORULARIN CEVABINI BİLİYOR MUSUNUZ? changeTarget(document.getElementById(news_content))
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com