Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat İki gazeteci Başbakan Erdoğanın Türk siyaset tarihine geçen sözlerini kitap haline getirdi

İki gazeteci Başbakan Erdoğanın Türk siyaset tarihine geçen sözlerini kitap haline getirdi

Giriş Tarihi: 25 Mayıs 2011 Çarşamba 13:19
İki gazeteci Başbakan Erdoğanın Türk siyaset tarihine geçen sözlerini kitap haline getirdi

One minutetan Öcü edebiyatına, Kasayı soydurmayızdan Lo tirtsacha kadar Recep Tayyip Erdoğanın, Başbakanlığı süresinde Türk siyaset literatürüne kattığı ilginç söylemler kitap oldu.

Erdoğanın manşetleri deviren sözleri 1111 Maddede RTE Sözlüğünde toplandı. Gazeteciler Eren Demir ve Taşkın Sunun hazırladığı çalışmada, Erdoğanın hitap gücünün izi sürüldü. Akşam gazetesindeki habere göre kitapta, Erdoğanın sözlerine medyanın nasıl yer verdiğini de tarih tarih görmek mümkün.

MUHTAR BİLE OLAMAZ DEDİLER

Akis Kitaptan çıkan sözlükte, Erdoğanın rakipleriyle girdiği sert polemikler, siyasete bakış tarzına yönelik ipuçları var. Muhtar bile olamaz diye manşet attılar, Ana Muhalefet Mahkemesi, Zaman hırsızları, Temel Reislik bana yakışır, Uçma özürlü, Kriz uzmanı, Bitmemiş şey açılmaz, Paraların turşusunu kurmayın, Kanlı pazardan rant devşirenler gibi 1111 maddenin yer aldığı kitap son 8.5 yılın özeti gibi.

Eren Demir, 2 yıllık bir çalışma. Başbakan Erdoğan, milletin diliyle konuşuyoruz diyen farklı ve renkli bir lider. Biz de Erdoğanın kitleler üzerinde büyük etki yaratan hitap gücünü inceledik. Siyaset ve iletişime ilgi duyan herkes için iyi bir arşiv çalışması diyor. Türkiyede ilk kez bir siyasi lider için böyle bir çalışma yapıldığını belirten Taşkın Su ise Söz uçar yazı kalır. Türk siyaset tarihine bir not düşmek istedik diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa Valiliği derneklerle toplantı yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com