Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi İki bakan emeklilik yaşında kafaları karıştırdı!

İki bakan emeklilik yaşında kafaları karıştırdı!

Emeklilik yaşının yükseltilmesi konusunda Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in yaptığı çelişkili açıklamalar, kafaları karıştırdı.

Giriş Tarihi: 19 Ekim 2012 Cuma 10:37
İki bakan emeklilik yaşında kafaları karıştırdı!

İlk sinyali Şimşek verdi, Çelik karşı!

"Dünyada emeklilik yaşının 48-49 olduğu başka ülke yok" diyen Şimşek, sosyal güvenlik açıkları konusunda  çalışma yapılacağı mesajını verirken, Çelik ise emeklilik yaşının yükseltilmeyeceği yönünde net açıklama yaptı.
Milliyet'ten Mithat Yurdakul'un haberine göre Bakan Çelik, "Ne hükümetimizin, ne de bakanlığımızın gündeminde emeklilik yaşının yükseltilmesine ilişkin bir çalışma yok" dedi.

Şimşek, "Çok açık ve net olarak söylüyorum, şdünyada emeklilik yaşının 48-49 olduğu başka hiçbir ülke yok ama Türkiye'de bu hâlâ devam ediyor. Diğer ülkeleri bilmiyorum ama 34 OECDülkesinde ortalama emeklilik yaşı 64-65'tir, bazı ülkelerde 67'dir" dedi. Şimşek'in işaret ettiği "çalışma", yaşın yükseltilmesi olarak algılanmıştı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu ceza yağdırdı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com