Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi II. Bingöl "Kalkınma Çalıştayı" gerçekleştirildi

II. Bingöl "Kalkınma Çalıştayı" gerçekleştirildi

Bingöl Tavz Kültür Sanat ve Kalkınma Derneği tarafından başlatılan ve Bingöl genelini kapsayan II. Bingöl Kalkınma Çalıştayı 7 ilçeden sonra merkez ve beldelerde gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 17 Eylül 2014 Çarşamba 11:02
II. Bingöl

II. Bingöl Kalkınma Çalıştayının ilçeler ayağı Ramazan ayı öncesi tamamlanmıştı. Merkez ve Sancak-Ilıcalar beldesi ayağı ise bugün Belediye iş hanında bulunan Tavz-Der Toplantı salonunda gerçekleşti. Toplantıya 103 muhtar katıldı.


 

Çalıştay’da konuşan Bingöl Tavz Kültür Sanat ve Kalkınma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Murat Soysal, ” Muhtarların ilgisine ve yoğun katılımlarına teşekkür ettikten sonra Çalıştay süreci hakkında bilgi verdi.


 

Soysal konuşmasında,  “Hepimiz bu memleketin havasını soluyoruz. Soluduğumuz havanın temiz olup olmaması bizlerin elindedir. Herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirdiğinde sorunların daha rahat çözüldüğü görülecektir.”dedi.


 

Çalıştayın araştırma ayağının tamamlandığını anlatan Soysal, “Zirve Çalıştayının 21 eylül Pazar günü Bingöl üniversitesi Rektörlük konferans salonunda Saat 10.30’da başlayacağını söyledi.


 

Zirve Çalıştayın 4 oturumdan müteşekkil olduğunu söyleyen Soysal, “Birinci oturuma Siyasiler, Muhtarlar, Kurum Amirleri, STK temsilcileri, Basın Mensupları ve vatandaşlar katılırken diğer üç oturuma 40 kişiden müteşekkil Akademisyenler, STK temsilcileri, mühendisler ve ilgili alanlarda uzman kişilerin katılımıyla gerçekleşecektir.” dedi.


 

Çalıştayda Söz alan Bingöl Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Butako, Tavz-Der başkanı ve yönetimine teşekkür ederek, “Bingöl’de STK’ların el birliği etmeleri gerektiğini belirtti.
Çalıştay,  muhtarlara  dağıtılan formların doldurulması ile sona erdi. (Nihat Kanat-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da iş başvuru kuyruğu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com