Advert
Advert
Advert

İhmalkârlık 55 yaşındaki adamı canından etti

Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesinde, yılan sokması sonucu kaldırıldığı hastaneden taburcu edildiği iddia edilen 55 yaşındaki adam 24 saat geçmeden hayatını kaybetti.

İhmalkârlık 55 yaşındaki adamı canından etti
İhmalkârlık 55 yaşındaki adamı canından etti

Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesine bağlı Akabe mahallesinde bahçıvanlık yapan Halil Citer (55) otları temizlediği sırada elinden yılan sokması sonucu yaralandı. Ardından Balıklıgöl Devlet Hastanesine götürülen Citer’e, iddiaya göre serum ve iğne tedavisi yapılarak taburcu edildi. Fakat eve götürülmesinin üzerinden 24 saat geçmeden ölmesi, yakınları tarafından hastanenin ihmalkârlığı olarak değerlendirildi.

Halil Citer’in hayatını kaybetmesinde ihmalkârlık olduğunu iddia eden amcaoğlu Abdurrahman Citer, “Halil Citer otları temizlediği sırada elini yılan ısırmış, iş yerindeki arkadaşları tedavi için Balıklıgöl Devlet Hastanesine götürülmüş. Serum ve iğne yaparak evine yollamışlar. Hastanede sadece 2 buçuk saat tutulmuş. Bizim bildiğimiz kadarıyla böyle yılan sokmaları sonrasında hastalar müşahede altında tutulur, neden hastane acil doktoru bu hastayı tabucu etmiş? Burada büyük bir ihmalkârlık var. Bunun gereğinin yapılmasını, hastane ve doktor hakkında gerekli incelemelerin yapılmasını istiyoruz.” dedi.

Citer ayrıca, Vefat ettikten sonra gördüğü amcaoğlunun kolunun tamamen morardığını söyledi.

“Adli mercilerden gerekeni yapmasını istiyoruz”
Doğu ve güneydoğuda insan hayatının basite alındığını, adli mercilerin bu gibi olayların üzerinde durması gerektiğini ifade eden Citer, “Adli mercilerden gerekenin yapılmasını istiyoruz. Bizler şikâyetçi olacağız. Adli tıp sonucunu bekliyoruz. Ölüm raporunun neden dolayı olduğunu öğreneceğiz. Eğer yılan zehirlenmesi doğrultusunda olursa bunun üzerinde duracağımızı beyan ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

Hasta yakınlarından Mehmet Emin Citer, “Hastamız devlet hastanesine bizden önce getirilmişti. F. Ç. İsimli doktor, iğne ve serum tedavisinden sonra taburcu edip 24 saat sonra tekrar gelin demiş. Ama eve götürdükten kısa bir süre sonra amcam tekrar fenalaşmış ve iş arkadaşları tarafından tekrar hastaneye kaldırılmış. Biz de gidip onu oradan alıp özel bir hastaneye götürdükten hemen sonra fenalaşıp hayatını kaybetti." dedi. (Mustafa Bikeç-İLKHA)
 


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu