Advert
Advert
Advert

İhlas Kolejinde ilk ders zili çaldı

İhlas Kolejinde ilk ders zili çaldı
İhlas Kolejinde ilk ders zili çaldı

2010 - 2011 eğitim öğretim yılının açılmasına bir hafta kala ilköğretim birinci sınıf ve anaokulu öğrencileri, Okula Uyum Programı çerçevesinde ders başı yaptı.
 
İhlas Koleji öğretmenlerinin, çocukları ve velileri karşılaması ile başlayan açılış programında okul müdürleri uygulamanın amacını, yararlarını anlattı. İlerleyen dakikalarda ana sınıfı öğrencilerinin basit tanışma oyunu oynanması ile başlayan etkinliklerin daha sonraki günlerde kahvaltı ve temizlik yapılması, sınıf ve okul köşe ve bölümlerinin tanıtılması, oyun hamuru ile serbest çalışma yapılması, kukla yardımı ile basit bir hikyenin anlatılması gibi çocukların tüm becerilerinin geliştirilmesini amaçlayan sosyal aktivitelerle devam edeceği belirtildi.
 
Öte yandan öğretmenleri ile tanışan birinci sınıf öğrencileri de öğretmenlerinden sınıf, koridor, tuvalet ve kantin kullanımı hakkında bilgiler aldılar. Bir hafta sürecek olan program dhilinde öğrencilerin okula adaptasyonlarının sağlanması, okul kaygılarının giderilmesi, öğretmenlerine güven duyup günlük akışa uyum sağlamaları hedefleniyor. Ayrıca öğrencilerin oyun, drama, sosyal ve sportif etkinlikler yoluyla öğrenme ortamını, okulunu, sınıfını, arkadaşlarını, öğretmenlerini tanıması, okul kurallarını öğrenmesi, aynı zamanda evine güvenle gidip gelme eğitimi alarak okula iyi bir başlangıç yapmaları amaçlanıyor. Minik öğrenciler, uyum programı kapsamında defter, kalem ve sınıftaki araçları kullanmayı da öğrenecekler.
 
Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla ders başı yapan minikler kendileri için farklı bir dünyaya ilk adımlarını atarlarken, eğitim dünyasının yükselen yıldızı İhlas Eğitim Kurumlarının Genel Müdürü Hami Koç, yeni bir nesle rehberlik etmekten duydukları mutluluğu dile getirdi. Eğitim hayatlarına bugün başlayan öğrencilerimizi İhlas Koleji çatısı altında akademik olarak bir üst eğitim basamağına hazırlarken, aynı zamanda çok iyi birer beyefendi ve hanımefendi olarak hayata hazırlanmaları konusunda da rehberlik ediyoruz.diyen Koç, İhlas Kolejinin, büyük düşünebilen ve bunu hayata geçirme çabasında olan, insanların mutluluğunu hedeflemiş, milli ve manevi kültürünü evrensel değerler içinde koruyup geliştiren, bilgiyi etkili ve verimli kullanabilecek, dünya çapında bireyler yetiştiren bir vizyona sahip olarak öğrencilerinin üstün nitelikli, üretken ve ürettiğini paylaşan bireyler olarak toplumda yer alacaklarına inancının tam olduğunu vurguladı.

BU HABERCİLER TÜRKİYEYİ KUŞATTI
BU SİTE GERÇEKTEN BAĞIMLILIK YAPIYOR
BUGÜN VE HERGÜN DOYA DOYA SPOROKU
BU SORULARIN CEVABINI BİLİYOR MUSUNUZ?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!