Advert
Advert
Advert

İHL öğrencileri için 'Kültür Evi' projesi

Ensar Vakfı Batman Şubesi açıklama yaparak, 2014 Yılı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında hazırlanan "Batman Ensar Eğitim ve Kültür Evi" adlı projenin kabul edildiğini duyurdu.

İHL öğrencileri için 'Kültür Evi' projesi
İHL öğrencileri için 'Kültür Evi' projesi

 Ensar Vakfı Batman Şubesi tarafından 2014 Yılı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında hazırlanan “Batman Ensar Eğitim ve Kültür Evi” adlı proje kabul edildi.

Konuyla ilgili Ensar Vakfı Batman Şubesi tarafından yapılan açıklamada, projenin kabul edildiği ve 1 Ekim itibariyle uygulamaya konulduğu belirtildi.

Açıklamada, “Projemiz farklı yetersizlik ve nedenlerden ötürü ihmal edilen İmam-Hatip Liselerinden mezun veya okumakta olan erkek öğrencilerimize yönelik bir Eğitim ve Kültür Evi  oluşturulacak. Projemiz öğrencilerimizin; eşit ortam ve olanaklarda eğitim kalitelerini yükseltmelerine, sosyal ve kültürel yönlerini pozitif yönde geliştirmelerine ve kendilerini daha iyi bir şekilde ifade edebilen bilinçli, ahlaklı ve faydalı bireyler olarak gelecekteki yerlerini almalarına katkı sağlamayı amaçlamaktadır.” denildi.

Proje ile eğitimde dezavantajlı konumda bulunan maddi durumu düşük  öğrencilere ücretsiz KPSS, LYS, YGS, Arapça ve bilgisayar kurslarının verileceği belirtilen açıklamada, “Proje kapsamında oluşturulan Eğitim ve Kültür Evi’nde öğrenciler okul derslerine takviye olarak kurs görme imkânına kavuşacak. Kursların yanı sıra ödüllü deneme sınavları, yemek organizasyonları, seminer ve konferanslar verilerek, öğrencilerin birbirleriyle kaynaşmaları sağlanacaktır. Bunun yanında Değerler Eğitimi ve Kişisel Gelişim gibi eğitim faaliyetleri ile onlara sağlıklı bir ortam sağlamayı ve sağlıklı nesiller yetiştirmeyi amaç edindik. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen projemizin Batman’ımıza hayırlı olmasını temenni ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.  (M.Fatih Akgül-İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması