Advert
Advert
Advert

İHH'dan Urfalı kızlara çeyizlik

Yetim Genç Kızlar İHH’nın Çeyiz Seti Yardımıyla Sevindiler. İnsani Yardım Vakfı Şanlıurfa da evlilik hazırlığı yapan ihtiyaç sahibi yetim kızlarımıza çeyiz seti yardımı yaptı.

İHH'dan Urfalı kızlara çeyizlik
İHH'dan Urfalı kızlara çeyizlik
Konu ile ilgili bir açıklama yapan İHH İnsani Yardım Vakfı Şanlıurfa İl Temsilcisi Behçet ATİLA,

Dinimizde ve Medeniyetimizde yuva kurarken imanın ve insanlığın esas alınması gerektiği tavsiye ediliyor. Aksi durumda sadece madde, güzellik ve makam ile saadet bulunamayacağı ifade ediliyor. Biz de Vakıf olarak Urfa’mızda evlilik çağındaki 5 yetim kızımıza çeyiz yardımı yaptık. Her bir kızımıza piyasa değeri 1.340 Tl olan, toplam 6.700 TL lik çeyiz seti yardımı yaptık.

Bir yetim annemiz çeyiz setini açtığında gördükleri karşısında hayretini gizleyemeyerek “ Kızımın bir gün böyle bir çeyiz setine sahip olacağını rüyamda bile görsem inanmazdım, Allah sizden razı olsun. Benim bu imkanlarla kızıma böyle çeyizlik almam imkansızdı ama Allah(cc) istedi mi imkansız diye bir şey yokmuş. Verenlere teşekkür ederiz. Allah onları dara koymasın” dedi. İşte ailelerin bu ve benzeri sevinçleri bizi mutlu ediyor.”Atila, “Evlenecek adayların fikir, fıtrat ve hedef uygunluğuna dikkat etmeleri de oldukça önemli bulunuyor. İki gencin mutlu bir yuva kurmalarına vesile olmak konusunda dini önderlerimiz ve büyüklerimiz oldukça titiz davranmışlardır. 

Bekarları evlendirmek, aracı olmak, fakirlere yardım etmek en büyük hayırlardan biri olarak ifade edilmiştir. Tarihte, sırf bekarları evlendirmek, açları doyurmak, yetimleri korumak ve kollamak, kimsesizlere kol kanat germek gibi amaçlar için vakıflar kurulmuştur.


Vakfımız da medeniyetimizin ve kültürümüzün en önemli hasletlerinden biri olan bekarları evlendirmek hususunda sosyal sorumluluk üstleniyor. İHH İnsani Yardım Vakfı olarak evlilik hazırlığı yapan kızlarımıza çeyiz seti yardımları yapıyoruz. 

Hayatın en önemli dönemlerinden biri olan evliliğe adım atarken çeyiz hazırlamakta zorlanan yoksul ve kimsesiz gençlerimiz için bağışçılarımızın çeyiz seti projesine yönelik bağışlarını kullanıyoruz.


Çeyiz Seti Yardımları içerisinde bir evde ihtiyaç duyulan en önemli şeyleri seçmeye dikkat ediyoruz” dedi. Maliyeti 1 Bin 340 TL olan bir Çeyiz Setimizde şu malzemeler bulunmaktadır;ÇEYİZ SETİNDE BULUNAN MALZEMELER

Sıra NO

ÜRÜN ADI

ADET

1

ÇİFT KİŞİLİK PİKE+NEVRESİM TK

1

2

ÇİFT KİŞİLİK PİKE TAKIMI

1

3

ÇİFT KİŞİLİK PAMUK SATEN NEVRESİM TK.

1

4

ÇİFT KİŞİLİK RANFORS NEVRESİM TK.

1

5

TEK KİŞİLİK NEVRESİM TK.

2

6

TEK KİŞİLİK PİKE TK.

2

7

BOHÇA TK.

1

8

SOFRA TK.

1

9

SALON TK.

1

10

MASA ÖRTÜSÜ

1

11

SOFRA BEZİ

1

12

SECCADE

2

13

AYAK HAVLUSU DANTELLİ

2

14

AYAK HAVLUSU DÜZ

2

15

YÜZ HAVLUSU DANTELLİ

3

16

YÜZ HAVLUSU PULLU

3

17

YÜZ HAVLUSU DÜZ

6

18

BANYO HAVLU SET DANTELLİ(4 PARÇA)

1

19

BANYO HAVLU SET DÜZ(4 PARÇA)

1

20

MUTFAK HAVLUSU PULLU

6

21

MUTFAK ÖNLÜĞÜ BOYDAN

1

22

MUTFAK ÖNLÜĞÜ YARIM

1

23

BANYO TK.

1Hayırsever bağışçılarımız bu fona diledikleri miktarda bağışta bulunabilirler.

Bağışçılarımız cep telefonlarınızın mesaj bölümüne CEYIZ yazıp 3072'ye göndererek kampanyaya 5 TL katkıda bulunabilirler.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu