Advert
Advert
Advert

İHH'dan Suriyeliler için isot kampanyası

İHH, Suriyeli öğrencilerin eğitim gördüğü medreselere destek amacıyla isot kampanyası başlattı.

İHH'dan Suriyeliler için isot kampanyası
İHH'dan Suriyeliler için isot kampanyası

İHH Şanlıurfa Temsilciliği Bayan Komisyonu, Suriye’deki iç savaştan kaçarak Şanlıurfa’ya yerleşen Suriyeli ailelerin çocuklarının eğitim görmesi için açılan medreselere destek vermek amacıyla isot kampanyası başlattı.

Kampanyaya katılan hayırseverler tarafından bağışlanan Urfa ev isotu, dernek tarafından satışa çıkarılarak elde edilen paralarla Suriyeli medreselerin ihtiyaçları karşılanıyor.

Şanlıurfa İHH Bayan Komisyonu Sorumlusu Ayşe Atila başlattıkları isot kampanyası ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Atila, “Suriye savaşından dolayı muhacir olup Urfa’ya gelen on binlerce Suriyeli aile, maşallah çocuklarını akın akın medreselere gönderiyor. Bu nedenle Urfa’mızda Allah’a çok şükür çok sayıda Suriye Medresesi açıldı. Ama imkânlar çok kısıtlı. İHH Şanlıurfa Temsilciliği Bayan Komisyonu olarak zaman zaman bu medreselere destek oluyoruz ama yetersiz kalıyoruz. Bunun için de isot kampanyası başlattık.” şeklinde konuştu.

Urfa ev isotunu satın alanların aynı zamanda kampanyaya destek olduklarını belirten Atila, kilosunu 30 TL karşılığında satmış oldukları urfa ev isotunu isteyenlere kargo ücreti alıcıya ait olmak şartıyla kargo ile gönderebileceklerini söyledi.

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Vali Erin, Şehit Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti
Vali Erin, Şehit Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti