Advert
Advert
Advert

İHH'dan Suriyeli ailelere yardım

İHH Şanlıurfa Temsilciliği, Akçakale'deki Suriyeli muhtaç ailelere yardım dağıttı.

İHH'dan Suriyeli ailelere yardım
İHH'dan Suriyeli ailelere yardım

İnsani Yardım Vakfı (İHH) ülkelerindeki iç savaştan dolayı göç ederek Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesindeki bir tır garajında kurdukları çadırlarda yaşamlarını sürdüren Suriyeli ailelere yardımda bulundu.

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde AFAD’ın belirlermiş olduğu bir TIR garajında;  AFAD, Akçakale Belediyesi ve kendi imkânlarıyla kurdukları çadırlarda 150 aile hayata tutunmaya çalışıyor. Çoğunluğunu kadınlar ve çocukların oluşturduğu muhacirlere İnsani Yardım Vakfı (İHH) Şanlıurfa Temsilciliği; içerisinde battaniye, gıda, hijyen, hurma, çocuk bezi, çocuk maması, su ve bebek bisküvisi bulunan yardım paketlerini ulaştırdı.

Konu hakkında açıklamada bulunan İHH dağıtım görevlisi Mahmut Aslan,  “TIR garajında yaklaşık 150 aile bulunmakta ve çoğunlukla kendi imkânlarıyla kurdukları çadırlarda yaşam mücadelesi veriyorlar. Bizlerin verdiği battaniyelerle gölgelikler oluşturmaya çalışmışlar. Suriyeli aileler, ülkelerindeki iç savaşın bitmesini ve bir gün geri dönmeyi umuyorlar.”  

Konu ile ilgili İHH Şanlıurfa Temsilcisi Behçet Atila ise şunları aktardı: “Yara büyük, herkesin elinden gelini hemen şimdi yapması gerek. Biz İHH Şanlıurfa Temsilciliği olarak geçen ay (Ağustos) muhacirlere dağıtığımız yardımların piyasa değer 532 bin TL’dir. İhtiyaçlarla mukayese ettiğimizde bu miktar çok küçük kalıyor. Ensar olamaya devam edelim.”  

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı