Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye İHH'dan Ş.Urfa’da 1300 Kişiye Ramazan Yardımı

İHH'dan Ş.Urfa’da 1300 Kişiye Ramazan Yardımı

İHH İnsani Yardım Vakfı Şanlıurfa İl Temsilciliği, il genelinde tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere yönelik Ramazan Kumanyalarını (gıda paketlerini) dağıtımı gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 1 Ağustos 2012 Çarşamba 01:30
İHH'dan Ş.Urfa’da 1300 Kişiye Ramazan Yardımı

Çalışmalar kapsamında yaklaşık 1300 kişiye Ramazan kumanyası, gıda paketi ve eğitim yardımı yapıldı.

İHH İnsani Yardım Vakfı 2012 Ramazan çalışmaları kapsamında 72 ülke ve bölgede, Türkiye'de ise 78 şehirde iftar organizasyonları, yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklar için eğitim yardımları, mülteciler, ihtiyaç sahibi yaşlılar ve aileler için temel gıda ile yardımlarına devam ediyor.

İHH, Ramazan ayı yardımlarını ulaştırmak için dünyanın dört bir yanına yardım götürürken, Şanlıurfa halkını da unutmadı. İHH, Ramazan yardımı kampanyası kapsamında Şanlıurfa'da yoksul ailelere Ramazan paketi dağıttı. Kuru gıda, yağ, şeker ve kahvaltılık ürünlerinden oluşan yardım kolileri ile yetim çocuk paketi ve eğitim yarımı olan kırtasiye setleri İHH Şanlıurfa Temsilciliği tarafından önceden tespit edilen maddi durumu zayıf aileler, yetim aileler ile yatalak hastalara ulaştırıldı.

Gönüllü ekipleriyle Ramazan ayında çalışmalarını daha da sıklaştırdıklarını  ifade eden İHH Şanlıurfa İl Temsilcisi Behçet ATİLA, çalışmaların titizlikle yapıldığını söyleyerek "yardımlarımızı yaparken insanların rencide olmamasına dikkat ediyoruz. Bu nedenle gece saatlerini tercih ediyoruz. Yardımları yaparken önceliğimiz fakir olupta bilinmeyen, utandığı için dilenemeyen fakirleri tespit edip onlara ulaşmak ve bununla birlikte yetim ailelere ulaşıp onlara yardım elimizi uzatıyoruz. Ramazan ayında Şanlıurfa Genelinde (ilçelerle beraber) 600 Ramazan kolisi, 400 Çocuk Gıda Paketi ve 300 Yetime Kırtasiye yardımı yaptık. Urfa genelinde 205 yetimimize üç ayda bir düzenli aylık nakdi yardım yapıyoruz. Önümüzdeki günlerde de yetimlerimize iftar programı ve bayramlık giyim yardımında bulunmayı düşünüyoruz. Ramazan süresince de yoksul kardeşlerimize yardım ulaştırmaya devam edeceğiz inşallah.

BU İYİLİK KERVANINA SİZ DE ORTAK OLABİLİRSİNİZ

İHH'nın amacının yeryüzünde adaletin ve iyiliğin hâkim olması için evrensel kardeşlik bilinciyle nerede olursa olsun muhtaç ve mazlum tüm insanlara ihtiyaç duydukları insani yardımı ulaştırarak onurlu bir yaşam sunmak ve İnsanı yardıma muhtaç hâle getiren ve mazlum eden her türlü politika ve faaliyetleri önlemek üzere tüm insanların temel hak ve hürriyetlerinin ihlal edilmemesi için gerekli çalışmaları yapmak olduğunu söyleyen Atila, hayırseverleri bu iyilik hareketine katılmaya davet etti. Atila, "Bir kişi için iftar bedeli 5 TL, Ramazan kumanya paketi 70 TL, Ramazan çocuk paketi 30 TL, Eğitim desteği 40 TL, Yetim Bayramlık kıyafet bedeli 80 TL bağışta bulunabilirsiniz. Böylece siz de bu iyilik kervanına katılmış olursunuz. İHH'nın hesap numaralarına www.ihh.gov.tr  adresinden ulaşılabilir veya 3072 kısa mesaj hattı kullanılabilir." diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com