Advert
Advert
Advert

İHH Yetimlere Babalık Yapıyor

İHH İnsani Yardım Vakfı, Yetim Dayanışma Günleri münasebetiyle Eyyübiye Çamlık Düğün Salonunda yetimler için dün(27 Mart 2012) saat 13.30'da yemekli bir program düzenledi. Yemekten sonra aileler için hazırlanan hediyeler yetim ailelere takdim edildi

İHH Yetimlere Babalık Yapıyor
İHH Yetimlere Babalık Yapıyor


Program Ramazan İçen’in okuduğu Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Çocukların okuduğu ilahilerden sonra açılış konuşması yapan İHH Şanlıurfa İl Koordinatörü Behçet Atila Yetim annelerine Türkçe, Kürtçe, Zazaca ve Arapça seslendi.
Daha sonra Atila şunları kaydetti; “Hz. Peygamber Efendimiz(SAV) de yetim büyüdü. Bu nedenle, bizim kültürümüzde yetimlere sahip çıkmak vardır. İnancımızda Yetimin başını okşamak ve şefkat etmek vardır. Çünkü biz, bir yetimin başını okşayarak, bir yetime ikramda bulunarak temizleneceğimizi müjdeleyen bir peygambere inanıyoruz.

İHH bugüne kadar dünya genelinde 36 ülke ve bölgede 24 bin yetime ulaştı. Ayrıca 5 kıta üzerinde onlarca farklı ülke ve bölgede dönemsel olarak yetim çocukların mağduriyetlerini, eğitim, sağlık, gıda, kıyafet ve sosyal ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor. Şanlıurfa ve İlçelerine 123 yetim çocuğumuza düzenli nakdi yardım etmektedir. Aylık 90 TL olarak üç ayda bir yetim annelerimizin hesaplarına 270 TL yatırılmaktadır. Bu münasebetle sponsor ailelerimize cani gönülden teşekkür ederiz" dedi.

Program daha sonra İHH Gönüllüsü Haci Özdemir'in, Resulullah (s.a.v.) yetim olarak yaşadığı hayatını anlatmasıyla devam etti. 330 yetimele beraber toplam 400 kişiye verilen yemeğin ardından yetimlerin hediyeleri de takdim edildi ve program sona erdi.

Programa İHH Genel Merkez Yetim Biriminden gelen yetkililer de hazır bulundu.

Programa katılan yetimlerin çok sevinçli oldukları gözlendi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı