Advert
Advert
Advert

İHH YETİM EVLERİMİZİ ONARIYOR

İHH İnsani Yardım Vakfı olarak Mayıs 2013’ten bu yana Türkeye genelinde kötü durumdaki 20 yetim evin orarım/tadilat ve yapımını gerçekleştirdik.

İHH YETİM EVLERİMİZİ ONARIYOR
İHH YETİM EVLERİMİZİ ONARIYOR

Bu 20 evin 12 tanesi Urfa’mızda. Bu 12 evin 5’i Urfa Merkezde, 5’i Viranşehir ilçemizde, 2’si de Suruç ilçemizde. Suruç ilçemizdeki bir evi tamamen yıkıp yerine daha büyük bir ev yaptık. Yetim çalışmaları kapsamında 11 evimizin onarım ve bakımı yapıldı bir yetim ailemizin ise evi çok kötü durumda olduğu için ailenin ve yakınlarının izni ile evi tamamen yıkıp yerine yeni bir ev inşa ettik. Yetim ailelerimiz sevinci bizi ziyadesiyle mutlu etti. Bu evlerden 7 ‘sinin tadilat/onarımına  İstanbul Esenler Belediyesi sponsor oldu. Bu münasebetle Esenler belediyesine, Belediye Başkanı M.Tevfik Göksu beye ve diğer  Sponsorlarımıza cani gönülden teşekkür ederiz. Allah Resulü(s.a.v.)’ ın şöyle bir müjdesi var; Kendi yetimini veya başkasına ait bir yetimi himaye eden kimseyle ben, cennette şöyle yan yana bulunacağız (iki parmağını birleştirerek). Sponsorlarımızın bu müjdeye mazhar olmalarını Allahtan diliyoruz.

Suruç’ta evini yeniden inşa ettiğimiz bir yetim annemiz duygularını şöyle ifade ediyor;

“ Ş.Urfa’nın Suruç ilçesi Aydın mahallesi Ova sokak no:40’ta ikamet etmekteyim. 5 yetim annesiyim. Eşim hayattayken de bizim maddi durumumuz iyi değildi. Mevsimlik işlerde çalışıyorduk. eşim 3 yıl öce trafik kazasında hayatını kaybedince 5 yetimle yapa yanlız kaldık. Yaşam koşullarımız son derece kötüdür. Biz 6 kişilik aile 38 m2 lik topraktan yapılmış tek odalı evde yaşıyorduk. Belki inanmayacaksınız ama o oda hem mutfak hem banyo hem de yatak odası olarak kullanıyorduk. Bu tek odalı evimizin bitişiğinde üstü açık kapısız evin tuvaleti bulunmakta idi. Taki bir gün İHH gönüllüleri olduğunu söyleyen kardeşlerimiz evimize gelip bazı incelemeler ve tespitlerde bulundu. “Bize yardımcı olabilecek misiniz?” dediğimde, “söz veremiyoruz ancak size yardımcı olmak için inşallah çaba göstereceğiz” deyip gidince “bunlarda bir daha gelmez” dedim. Ama içimde “ya gelirlerse” diye bir umut belirdi.
Bu İHH Gönüllüleri daha sonra çıkıp geldiler ve dediler ki inşallah size ev yapacağız. Biraz daha büyük bir ev yapmak için bu 38 metrekare dışında bir arsamızın olup olmadığını sordular. Maalesef yok dedik. “Ama arsanız çok küçük, bir çaresine bakmamız lazım dediler.” Çok sevindik. Kayınpederimi ikna etmek için çok uğraştılar. Sonunda ikna ettiler ve bu arsamızı 66 metrekareye çıkardılar. Sevinçten” rüya mı görüyorum?” demeye başladım. Beni köye gönderdiler bir buçuk ay sonra gel dediler. Ben ve çocuklarım akrabalarımın yanına köye gittik. Geldiğimizde bir buçuk ay içinde hem eski evimizi yıkmış enkazını kaldırmışlar ve hem de yerine daha büyük ve yepyeni bir ev dikmişlerdi. Pırıl pırıl bir ev.  Düşünsenize evin tuvaleti, banyosu ve mutfağı tamamen birbirinden ayrı. Mutfak dolabı ve mutfak tezgahından tutunda boya badana, elektrik ve su tesisatına kadar çekmişler. Hele bir de bize bazı ev eşyalarını da almadılar mı (fırın, elbise dolabı ve perde gibi) ben ve çocuklarım halen rüyada olduğumuzu zannediyoruz. Allaha şükür ki gerçekmiş. Şu an İHH İnsani Yardım Vakfı’nın yaptırmış olduğu evimde çocuklarımla mutlu bir şekilde yaşıyorum. Özellikle çocuklarım çok mutlu oldular. Komşular hayırlı olsuna gelip gidiyorlar,  İHH ve ekibine dualarda bulunuyorlar. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.Teşekkürler İHH. “

Ayrıca İHH olarak Urfa ve ilçelerinde toplam 215 yetimimize düzenli olarak ayda 90 TL nakdi yardımda bulunuyoruz.(ödemelerimiz üç ayda bir 270 TL şeklinde yapılmakta). Ayrıca belli dönemlerde bu yetimlerimize gıda, giyim ve kırtasiye yardımlarında da bulunuyoruz ve bu yavrularımızı sevindirmek için yılda 2-3 kez  Yetim Sevindirme Programları düzenliyoruz.  Ama biz bu 215 yetim destekleme sayımızı yıl sonuna kadar 300’e çıkarmak istiyoruz. Bu nedenle Allah rızası için hayırseverlerin bu projemize destek olmalarını istiyoruz. Destek olmak isteyen kardeşlerimiz  0535 498 39 12 nolu telefonundan ve ihhurfa@gmail.com email adresimizden bize ulaşabildikleri gibi Esentepe mah. 299.sk. No:7/1 açık adresindeki derneğimizi ziyaret ederek Yetim sponsorluk formlarımızı doldurarak ta bu projemize katılabilirler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı