Advert
Advert
Advert

İHH ve MEŞALE DERNEĞİ MUHACİRLERİ SEVİNDİRDİ‏

İHH ve Malatya Meşale Derneği işbirliği ile Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde kalan 150 Suriyeli aileye gıda kumanyası ve nakit para yardımı yapıldı.

İHH ve MEŞALE DERNEĞİ MUHACİRLERİ SEVİNDİRDİ‏
İHH ve MEŞALE DERNEĞİ MUHACİRLERİ SEVİNDİRDİ‏

İHH ayrıca Şanlıurfa’da ikamet eden 250 Suriyeli muhacir aileye gıda kumanyası yardımında bulundu.

Konu ile ilgili açıklama yapan Ş.Urfa İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Behçet Atila şunları kaydetti; “ Merkezi Malatya’da bulunan Meşale Derneği ile işbirliği sonucu Viranşehir ilçemizde ikamet eden 150 Suriyeli muhacir aileye Talip Karaçor’a ve Meşale derneğine yardımlarından dolayı teşekkür ederiz.

Ayrıca İHH İnsani Yardım Vakfı olarak Şanlıurfa Merkezde ikamet eden 250 Suriyeli muhacir aileye gıda kumanyası yardımında bulunduk.

İHH İnsani Yardım Vakfı Şanlıurfa Şubesi Yetim ve muhtaç çocukların kışı daha sağlıklı ve mutlu geçirmelerini sağlamak amacıyla “Sıcak Kış Projesi” Proje kapsamında Şanlıurfa Merkez, Siverek, Viranşehir, Suruç ve  Akçakale ilçelerinde 450 yetim çocuğumuza  kışlık mont/kaban, atkı, bere, eldiven den oluşan çocuk giyim paketi dağıttı. Merkezdeki yetimlerin bir kısmın giyimleri Yenişehir- Esentepe Mahallesi 299.sokak No:7/1 açık adresindeki Ş.Urfa İHH bürosunda kendilerine teslim edildi. Bazılarının ise evlerinde ziyaret edilerek dağıtım gerçekleşti.

Yetimlere Dünyanızda Yer Açın

Her yıl Mart ayında geleneksel hale getirdiğimiz “Yetim Dayanışma Günleri” kapsamında bu Mart ayı içinde de Şanlıurfa ve ilçelerinde toplam beş(5) yetim sevindirme programı düzenleyeceğiz. İlki 10 Mart Pazar günü Suruç’ta gerçekleşecek olan Suruç Yetim Sevindirme Programımızda yetimlerimizle piknik yapacağız yemek yedireceğiz ve hediyelerini vereceğiz inşallah.  Sonra sırasıyla Yetim Sevindirme Programlarımızın tarihleri şöyle; 17 Mart’ta Viranşehir’de, 24 Martta Urfa Merkezde, 30 Martta Hilvan İlçesinde ve son olarak 31 ma-rta Siverek ilçemizde olacak. Bu programlarla bu mart ayı içinde yaklaşık 1500 yetimimizle bir araya gelmiş olacağız. Diyoruz ki Yetimlere Dünyanızda Yer Açın. Hayırseverlerin bu programlar için katkılarını bekliyoruz.

Malumunuz İHH İnsani Yardım Vakfı Şanlıurfa il ve ilçelerinde hali hazırda 204 yetime ayda bir 90 TL nakdi para yardımı yapmaktadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı