Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye İHH VAN’LI DEPREMZEDE AİLELERE SAHİP ÇIKIYOR

İHH VAN’LI DEPREMZEDE AİLELERE SAHİP ÇIKIYOR

Günde onlarca Vanlı depremzede aile dondurucu soğuğa daha fazla dayanamayarak Van’ı terk etmektedir.

Giriş Tarihi: 17 Kasım 2011 Perşembe 21:22
İHH VAN’LI DEPREMZEDE AİLELERE SAHİP ÇIKIYOR


Bu ailelere Urfa’da İHH İnsani Yardım Vakfı Gönüllüleri sahip çıkıyor. Van’dan göç eden 4 aile İHH tarafından evlere yerleştirildi. Aileler Urfa’ya gelmeye devam ediyor.İHH İnsani Yardım Vakfı Şanlıurfa İl Temsilcisi Behçet Atilla konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

“Gönüllü arkadaşlarımız gruplar oluşturdular. Bu gurupların her biri bir evi yaklaşık olarak 6 aylığına kiralayıp depremzede ailelere tahsis etmektedir. Bize müracaat eden Vanlı aileleri, gönüllü arkadaşlarımızın, Sivil Toplum Kuruluşlarının ve diğer hayır sahibi kişilerin temin ettiği, kiralarını üstlendiği evlere yerleştirip ilgileneceğiz, yardımlarda bulunacağız.

Dün gece Van’lı 4 aileyi Urfa’mızda evlere yerleştirdik, sağlık durumları iyi, ilgileniyoruz. Bu konuda yardımlarını esirgemeyen Sivil Toplum Kuruluşlarına, hayırsever insanlarımıza cani gönülden teşekkür ederiz, Allah hepsinden razı olsun.

Yerel derneklerden bu konuda yardımlarını ve desteklerini sürdürmelerini telep ediyoruz.

Bize müracat edip yarın ve sonraki günlerde de gelecek aileler vardır.

Bu gün hayırda yarışma günüdür. İmkanı elveren kişi, kurum ve kuruluşlar evler kiralayabilir, tahsis edebilirlerse bize müracaat eden aileleri onlara yönlendirebiliriz. Bu yükü paylaşalım. Bu kardeşlerimize hep beraber sahip çıkalım. Onlara kucak açalım. Merhamet edelim ki merhamet bulalım. ”

Atila ayrıca ;

“İlk Depremin olduğu günden bugüne kadar 3 ayrı ekip Van ve Erciş’e gönderdik. Bir fiil çalışıp depremzedelere yardımcı olduk, olmaya devam ediyoruz. Ayrıca bu güne kadar Deprem bölgesine gönderdikleri ayni yardımın piyasa değeri yaklaşık 1.075.000 (birmilyonyetmişbeşbin TL)’dir. Biz İslami ve İnsani görevimizi yapmaya çalışıyoruz.” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com