Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem İHH, Urfa’da yüzlerce yetimi sevindirdi

İHH, Urfa’da yüzlerce yetimi sevindirdi

İHH İnsani Yardım Vakfı, Şanlıurfa’da 8. sini düzenlediği Yetim Sevindirme programında 520 yetimi sevindir. İHH İnsan Yardım Vakfı, her yıl bahar aylarında dünya genelinde geleneksel hale getirdiği ‘Yetim Dayanışma Günleri’ (YDG) kapsamında bu yıl Şanlıurfa’da 8. Programını düzenledi. Düzenlenen etkinlikte 520 yetime çeşitli oyuncak ve nakdi yardımda bulunularak yetimle sevindirildi.

Giriş Tarihi: 17 Mayıs 2016 Salı 10:24
İHH, Urfa’da yüzlerce yetimi sevindirdi


İHH İnsani Yardım Vakfı, Şanlıurfa’da 8. sini düzenlediği Yetim Sevindirme programında 520 yetimi sevindir.
İHH İnsan Yardım Vakfı, her yıl bahar aylarında dünya genelinde geleneksel hale getirdiği ‘Yetim Dayanışma Günleri’ (YDG) kapsamında bu yıl Şanlıurfa’da 8. Programını düzenledi. Düzenlenen etkinlikte 520 yetime çeşitli oyuncak ve nakdi yardımda bulunularak yetimle sevindirildi.
Hatice Kübra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde düzenlenen programa Eyyübiye İlçe Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, İl Müftüsü İhsan Açık, programa sponsor olan Ahmet Şeref Özkaya, Erdoğan Kaşkaya, Yetim Biriminden Emine Güler ve yetim anneleri katıldı.
‘İHH olarak Şanlıurfa’da 601 yetime sponsoruz’

Etkinlik okunan Kuran’ı Kerim Tilaveti ile başladı. Kuran’ı Kerim Tilavetinin okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan İHH Şanlıurfa Temsilciliği Başkanı Behçet Atilla, Dünyanın birçok yerinde yardıma muhtaç insanlara ulaşıp insani yardımlarda bulunduklarını, Şanlıurfa’da da 601 yetime sponsor olduklarını söyledi.
Sponsor oldukları yetimlere her ay düzenli olarak nakdi yardımda bulunduklarını ifade eden Atila, “ Her yıl bahar aylarında kutsal emanetler olan yetimlerimiz için “Yetim Dayanışma Günleri” kapsamında tertiplediğimiz programlarla yetimlerimizin yüzünü güldürüyoruz. Bu yılda Şanlıurfa’da sekizincisini düzenlediğimiz programda 520 yetimi oynayacağımız oyunlarla ve vereceğimiz hediyelerle yüzlerini güldüreceğiz” dedi.
‘Yetimler bizlere bir emanettir’
Yetimlerin kendilerine bir emanet ifade eden Eyyübiye İlçe Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, “Biz hayata imtihan gözüyle bakıyoruz. Bizlerin imtihanı yetimlere yardım ederek yüzlerini güldürmekse, sizlerin imtihanı ise bu tarz bir musibet karşısında göstereceğiniz sabırdır. Bu gerçekten güzel bir programdır. Biz bu programda olmaktan mutluluk duyuyoruz.
Çocuklarla halat çekme oyunu, koşu yarışı ve çeşitli oyunlar oynandı. Yetim çocuklar ilahi ve şiirler okudu. Okul bahçesinde serilen hasırlar üzerinde çocuklarla beraber cemaatçe öğle namazı kılındı.
Program katılanlara yemeklerin ikram edilmesinin ardından yetim annelerine zar içinde nakdi yardım, çocuklara da oyuncakların verilmesinin ardından sona erdi. Aileler servislerle tekrar evlerine bırakıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Eyyübiye Yenice'de yolu trafiğe kapattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com