Advert
Advert
Advert

İHH Suriyeli öğretmenlere yardımda bulundu

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde faaliyetlerle bulunan İHH Ceylanpınar temsilciliği, Suriyeli öğretmenlere çeşitli yardımlarda bulundu.

İHH Suriyeli öğretmenlere yardımda bulundu
İHH Suriyeli öğretmenlere yardımda bulunduCeylanpınar ilçesinde faaliyette bulunan İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Ceylanpınar temsilciliği, muhtaçların yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Suriye’deki iç savaştan dolayı Ceylanpınar’a gelen Suriyeli öğretmenlere gıda yardımında bulunan Ceylanpınar İHH temsilciliği, Muhacir Der’de eğitim gören öğrencilere de masa, sıra ve ayaklı pervane yardımında bulundu.

Yaptığı yardım faaliyetleriyle ilgili bilgi veren Ceylanpınar İHH temsilcisi Ömer Taştan, “Suriye’deki iç savaştan dolayı Ceylanpınar’a gelen Muhacir kardeşlerimizin eğitim faaliyetlerini sürdürebilmeleri için, kendi imkânları ve STK’ların yardımıyla oluşturdukları dersliklerde ders veren öğretmenlere gıda ve çeşitli yardımda bulunduk.” dedi.

Taştan, “Ayrıca Muhacir kardeşlerimizin eğitimlerini devam edebilmesi için Muhacir Der’in açtığı dersliklere masa, sandalye ve ayaklı pervane yardımında da bulunduk. Hayırsever vatandaşlarımızın göndermiş olduğu yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için köprü olma görevimizi devam ettireceğiz.” ifadelerini kullandı. (Mustafa Kaynak – İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeyh Saffet Tekkesi hikayesi sizi şaşırtacak
Şeyh Saffet Tekkesi hikayesi sizi şaşırtacak
Dünyada bir ilk! Kripto para birimi Bitcoin!..
Dünyada bir ilk! Kripto para birimi Bitcoin!..