Advert
Advert
Advert

İHH Şanlıurfa'da yetimleri sevindirdi

Son üç yıldır Urfa’da özellikle yetim çalışmalarıyla isminden sıkça söz ettiren İHH İnsani yardım Vakfı Şanlıurfa Şubesi dün yine yetimlerin yüzünü güldürdü ve güldürmeye devam edecek.

İHH Şanlıurfa'da yetimleri sevindirdi
İHH Şanlıurfa'da yetimleri sevindirdi

Konu ile ilgili açıklama yapan Şanlıurfa İHH Başkanı Behçet ATİLA şunları söyledi; Dün (11.08.2012 C.tesi günü) Ş.Urfa Merkezde 150 yetimimizi giydirdik. Geçen iki hafta içinde de Ş.Urfa Merkezde 175 yetim giydirmiştik. Böylece sadece bu Ramazan ayında Ş.Urfa merkezde 325 yetimimizi giydirmiş olduk. İki hafta önce Eyübiye Çamlık düğün salonunda 300 yetimimize iftar yemeği vermiştik.


Allah izin verirse önümüzdeki salı günü(14.08.2012) V.Şehir ilçemizde yaklaşık 125 yetimimizi giydireceği ve bu 125 yetimimize aynı gece iftar vereceğiz.

Yine Allah izin verirse önümüzdeki Perşembe günü(16.08.2012) Suruç ilçemizde yaklaşık 100 yetimimizi giydireceği ve bu 100 yetimimize aynı gece iftar vereceğiz.
Böylelikle bu ramazan sonuna kadar 550 yetimimize bayramlık almış olacağız ve iftar vermiş olacağız inşallah.

Yetimlerimiz için programlar düzenleyerek, eylendirerek, başını okşayarak, onlarla ilgilenmek istiyoruz. Olur ki Allah(cc) yetimlerin ve dul annelerimizin duası vesilesiyle bizi af eder. Allah Resulü(sav) bir hadisi şeriflerinde şöyle buyurmaktadır;

"Bir kimse sırf Allah rızası için bir yetimin başını okşarsa, elinin dokunduğu her saç teline karşılık ona sevap vardır".

Allah bu hadisi şerife gerçek manada mazhar olmamızı nasip etsin. Bu programları düzenlememize maddi katkı sunan hayırseverlerimize yürekten teşekkür ederim.

Yetim çalışmalarımıza katkıda bulunmak isteyen hayırseverlerimiz cep telefonlarının mesaj bölümünde URFA YETİM yazıp 3072 ye kısa bir mesaj göndererek 5 TL bağışta bulunabilirler.“  dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle