Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye İHH Gazze'ye 1000 tonluk yardımı gemi ile gönderecek

İHH Gazze'ye 1000 tonluk yardımı gemi ile gönderecek

Giriş Tarihi: 5 Mayıs 2011 Perşembe 22:48
İHH Gazze'ye 1000 tonluk yardımı gemi ile gönderecek

 

İHH İnsani Yardım Vakfı, Gazze’ye 1000 tonluk yeni bir acil yardım gemisi gönderiyor. Gıda, inşaat malzemesi, tekstil ürünleri ve ilaç yüklü olacak gemi, İsrail askerlerinin geçen yıl ‘‘Özgürlük Filosu’’na saldırı düzenlediği ve 9 insani yardım gönüllüsünün şehit olduğu 31 Mayıs tarihinde yola çıkacak.

 

İHH İnsani Yardım Vakfı, Gazze’ye hareket edecek ikinci ‘‘Özgürlük Filosu’’ öncesinde 1000 tonluk yardım gemisini Gazze’ye gönderecek. Gemi’de gıda, inşaat malzemesi, tekstil ürünleri ve ilaç bulunacak. Gemi ‘‘Özgürlük Filosu’’na saldırı düzenlenen tarih olan 31 Mayıs’ta yola çıkacak. 1000 tonluk yardım gemisi Mısır’ın Ariş limanına yanaşacak. Yardım malzemeleri buradan kamyon ve tırlarla, Mısır’da yaşanan halk devriminin ardından açılan, Refah sınır kapısından Gazze’ye götürülecek.

Gazze’de halen büyük bir insanlık dramı yaşanıyor. Refah sınır kapısının insani geçişlere açılmasına rağmen, giren yardımlar Gazze halkının ihtiyaçlarını karşılamaya yetmiyor. 2008’deki İsrail saldırılarında hasar gören yaklaşık 20 bin bina halen onarılabilmiş değil. Bu binalar içerisinde okullar, evler, işyerleri, hastaneler ve hatta bakanlık binaları bile bulunuyor. İHH tarafından Gazze’ye gönderilecek yeni yardım gemisindeki inşaat malzemeleri öncelikli olarak bu binaların onarımı için kullanılacak.

Mavi Marmara gemisine düzenlenen ve 9 aktivistin şehit olduğu saldırıların yıldönümü olan 31 Mayıs tarihinde yola çıkacak geminin hazırlanmasında hayırseverlerin desteğini bekliyoruz. Gazze konusundaki duyarlılıklarını her fırsatta gösteren halkımız inşallah bu geminin doldurulmasında da yardımlarını esirgemesin. 31 Mayıs’da Gazze’ye insani yardım malzemesi götürecek olan gemiyi hep beraber doldurarak Gazze halkının yanında olduğumuzu bir kez daha göstereceğiz.

 

Hayırsever vatandaşlar yardımlarını bankalar aracılığıyla veya www.ihh.org.tr sitesinden ONLİNE BAĞIŞ - Gazzeye Acil Yardım menüsünden İHH’ya dolayısıyla Gazze'ye ulaştırabilirler.

 

 

Behçet ATİLA

İHH İnsani Yardım Vakfı

Şanlıurfa İl Koordinatörü

0535 498 39 12

WWW.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com